На 30-му році відродженої незалежності України в країні почали неквапно впроваджувати українську мову в якості державної. Якщо користуватись такими темпами, в 2050 році, мабуть, усі громадяни України нарешті оволодіють українською мовою. Бо нині навіть голови ОДА, РДА, їхні заступники, депутати місцевих рад, які НЕ Є УКРАЇНСЬКИМИ ДЕРЖСЛУЖБОВЦЯМИ, не зобов'язані володіти українською мовою. Їх призначають (декого обирають) без перевірки знання державної мови, не вимагаючи відповідних посвідки чи сертифікату. Як виглядає документ – додаю фото власного атестаційного посвідчення про володіння українською мовою, без якого мене не допускали навіть до часті в конкурсі на зайняття незначної посади в Миколаївській ОДА.

Всім захисникам російської мови в Україні, раджу поцікавитись, як власну державну мову захищають на території їхньої історичної Батьківщини — Росії, яка є федерацією, на відміну від унітарної України. Посилаюсь на відкриту інформацію станом на 01. 01. 2016, більш свіжих опитувань немає. Позаяк через неоголошену війну з Україною, більшості висновків відповідних досліджень  надано статус державної таємниці РФ.

Отже, населення Росії 5 років тому складало 140 мільйонів осіб. З них росіяни складали 76 %. Це ті, хто самовизначились в якості етнічних росіян, незалежно від їхнього етнічного походження. Серед цих росіян російську мову в якості рідної називають усі 100 %. Наступними за чисельністю етнічними групами в РФ є татари – 4 % та українці – 2 %. Чому так мало осіб признаються, що за походженням вони є українцями? Через війну та антиукраїнську пропаганду. Ніхто не хоче зайвих проблем.  Називати себе етнічним українцем в сучасній РФ – небезпечно для життя. Тому серед татарів (російських громадян) татарську мову в якості рідної називає 72 %. А серед українців, громадян РФ, українську мову (під час війни) називає рідною 0,000 %!

Можете самотужки порівняти РФ з Україною. Після окупації Криму та третини Донбасу, масової міграції українських громадян до Польщі в контрольованій українським урядом частині України залишилось не більш як 37 мільйонів осіб. Серед них етнічними українцями себе вважать 83 %. Тобто, за будь-якими міжнародними стандартами Україна є супер-моноетнічною державою, на відміну від багатонаціональної Росії.  Етнічними росіянами попри агресивну політику РФ, продовжують вважати себе 10 % українських громадян. Серед них російську мову в якості рідної називають 98 %. В Україні їм ніхто не заважає називатись росіянами і не загрожує, як українцям – в Росії.

На дозвіллі раджу почитати Конституцію РФ, особливо ст. 68: «Державною мовою РФ НА ВСІЙ ЇЇ ТЕРИТОРІЇ Є РОСІЙСЬКА МОВА, як мова державо-утворюючого народу». Себто, в багатонаціональній Росії етнічні росіяни можуть називати себе народом, що утворив російську державу. А ось в Україні будь-які кваліфікації українців в якості нації, яка власне і створила державу Україну, дубінські/бужанські/медведчуркіси/рабіновічі називають нацизмом. Спробували б вони сказати щось подібне про євреїв чи іврит на території їхньої історичної батьківщини – в Ізраїлі. Їхні трупи вже наступного дня поховали б. І не на Храмовій горі, а в єрушалайській балці з назвою Гієнон (Гієну Вогняну згадали?)

В США англійську мову вважають головним «цементом», що об'єднує різні етнічні групи в одну націю – американську. В РФ, попри нелюбов до американців, російська мова також виконує роль плавильної пічки, що переплавляє осіб різного походження на росіян. Таку саму функцію в 82-мільйонній ФРН виконує німецька мова, хоча серед німецьких громадян є 5 мільйонів осіб з турецькою мовою в якості рідної та 3 мільйони з материнською мовою – російською. Приклади можна продовжувати безкінечно.  І лише  в Україні вільне володіння державною мовою деякі ніби психічно здорові люди називають порушенням чиїхось прав. Міжнародне гуманітарне право НЕ ЗНАЄ ТАКОГО ПРАВА – ЖИТИ В ДЕРЖАВІ, КОРИСТУВАТИСЬ ДЕРЖАВНИМИ ПОСЛУГАМИ (в якості громадянина) ТА ВОДНОЧАС ІГНОРУВАТИ ДЕРЖАВНУ МОВУ цієї країни. Таке право колись було проголошене колонізаторами на територіях колоній. Кожен ПРИНЦИПОВО російськомовний україноненависник (випадково наділений українським паспортом) вважає Україну російською колонією. Тому може вільно зібрати речі і вирушити до метрополії, де усі державні інституції люто захищають його рідну російську мову. Довідково: щоб влаштуватись на роботу прибиральником в Москві, треба скласти іспит з російської мови та отримати відповідний сертифікат. Тому ви легко виграєте конкуренту боротьбу у таджиків чи киргизів – «нових руцкіх». Адже підприємств, прибуткових бізнесів на всіх не вистачить. Особливо, знаючи апетит В. Медведчука, О. Марченко, С. Львочкіна