Релігійний оглядач, магістр богослів'я Іван Петрущак прокоментував розбомблений російськими окупантами Харків. Він звернув увагу, що навіть ракети, які пошкодили собор «УПЦ МП» не змусили духовенство цієї церкви назвати Росію вбивцею і розірвати зв'язок із Московським патріархатом.

«Це розбомблений окупантами Харків. Як відомо, у Харкові досі УПЦ МП не розірвала зв'язок із РПЦ. Там досі мають свого „гаспадіна“ Московського патріарха Кіріла (Гундяєва), який і „благословив“ російські війська бомбити мирне населення українців, щоб „денацифицировать“ і „демилитаризировать“… Здається цю організацію вже нічого не може виправити у любові до Москви. Якщо навіть винищення рускими „братями“ цілих кварталів Харкова, якщо навіть ракети які попали на Успенський собор УПЦ МП ніяким чином не вплинули на УПЦ МП і не змусили їх назвати Росію вбивцями і окупантами, а Кіріла – лжепатріархом, то що тоді на них вплине?», – йдеться в дописі Петрущака.

«Невже вони думають, що постраждали, бо живуть поруч з „нацистами“? Невже в УПЦ МП думають, що їх Путлер спасає від „нацистов“, а вони заручники ситуації? Якщо вони досі в РПЦ, то ясно що підтримують вбивцю Путіна і того хто це благословив – лжепатріарха Кіріла (Гундяєва)», – зауважив він.

«Відтепер, анафема Кіріла вже давно відбулась з уст простих українців. Саме вони все добре бачать і розуміють. Якщо і синод всіх Церков не осудить Кіріла за благословення вбивств, то осудить Бог. Я в цьому впевнений. Якщо і УПЦ МП не відділиться від вбивць, то хіба вони не стануть співучасниками? Боже, ти бачиш це?», – підсумував магістр богослів'я.