Здавалося б, нічого особливого. Бізнесмен із непоказним єврейським прізвищем Гельман відкриває галерею мистецтв в Одесі. Депутат від «Слуги народу» допомагає «розвивати мистецтво».

Одна проблема. Чоловік, якому допомагатиме депутат Мороховський зі «Слуги народу» — саме той, хто розкрутив Медведчука, а потім Януковича. Той, хто придумав борди з поділом України на сорти. Ті, з 2004 року, з яких почалася інфомаційна сепарація Донбасу та гібридна війна Росії та України. Той, хто придумав «темники» — ефективний інструмент цензури в Українина початку 2000-их. Путінський політтехнолог Марат Гельман.

Більшість повідомлень у медіа не розкажуть вам про це. Чи то журналістам пофіг, чи то молодняк уже не знає цих історій, а перевірка фактів — та хто б нею займався... Але по факту, всі подають це ледве не як позитив. Адже капець як круто: артпростір у колишньому заводі шампанських вин на Французькому бульварі. «Гельман пропонує Одесі нову стратегію просування міста через мистецтво». 50 артмайстерень, сотні артподій на рік. «Проект вже активно розвивають, а його ідеологом і промоутером став Марат Гельман, галерист, колекціонер і арт-менеджер, дуже відомий в світі сучасного мистецтва насамперед завдяки успішним арт-проектів в Пермі і Чорногорії», — пишуть в Одесі. Про минуле Гельмана одеські медіа не згадують. Ні про Медведчука, ні про Януковича, ні про Путіна. Ні про те, що саме з його мислевірусів почалася війна.

Російський колекціонер мистецтва і галерист Марат Гельман займався політтехнологіями з 1995 року. Заснував у Росії фонд «Ефективна політика». 2001 року почав працювати в тіньовій політтехнологічній команді Віктора Медведчука, що готувала до виборів його Соціал-демократичну партію України (об'єднану). Приписував собі авторство цензурної технології темників, що тримала під контролем Адміністрації президента Кучми провідні українські медіа. Гельман називав темники ефективним інструментом редакційної політики.

У 2002 році став заступником генерального директора «Общественного российского телевидения». На початку 2004 року долучився до політтехнологічної команди, яка готувала до виборів прем'єр-міністра Віктора Януковича. Російська команда політтехнологів розробила низку маніпулятивних виборчих технологій, зокрема «поділ України на сорти» та тактику звинувачення кандидата Віктора Ющенка в роботі на Америку.

«Інститут розвитку Одеси» у спільному проєкті з Маратом Гельманом представляє депутат Одеської міської ради від партії «Слуга народу» Вадим Мороховський, голова правління банку «Восток».

Я не знаю, як назвати такий проект із людиною, що закладала підвалини гібридної війни, і те, як подають це українські медіа? Шановна редакціє, можна я напишу — це піздєц?