200 мільйонів гривень — це багато чи мало? Подивімось, як можна використати ці кошти.
Збудувати 1 клініку, 2 школи або 5 дитячих садків.
Придбати 40 кардіомобілів з обладнанням для транспортування дітей із вадами серця, 100-150 апаратів штучної вентиляції легенів.
Поповнити автопарк будь-якого міста 30-ма новими тролейбусами або 17 трамваями.
Встановити близько 20 — 30 тисяч пандусів для людей в інвалідних колясках.
Можна ще довго перераховувати, адже це схоже на дитячу гру «якби в мене був мільйон».

Що за сума — 200 мільйонів гривень? Це гроші, які не доходять до державного бюджету, бо їх кладуть собі у кишені спритні підприємці: вони вирощують зернові культури, сою, соняшник, на землях, підпорядкованих Міністерству оборони. Також, звісно, збагачуються чиновники, які здають їм ці ділянки в оренду. Третина полігону, а це більше ніж 10 тисяч га, використовується не за призначенням. За законом на полігонах ЗСУ ведення сільського господарства не допускається!

Закон «Про використання земель оборони» землями оборони визнає землі, надані для розміщення і діяльності військових частин, установ, військово-навчальних закладів, підприємств та організацій ЗСУ, інших формувань, утворених відповідно до законодавства. Усі землі повинні бути оформлені належним чином та використовуватися виключно для військових потреб, на них можуть базуватися засоби зв'язку, навігації та спостереження, що належать підрозділам об'єднаної цивільно-військової системи організації повітряного руху України.

Факт нецільового використання виявили у Держгеокадастрі. У даному випадку йдеться про полігон «Широкий лан», землі якого відводилися для розміщення Збройних сил України, а це лише верхівка айсбергу! Наприклад, на землях оборони Хмельниччини, після скорочення військових частин, взагалі почали зводити житлові будинки. Почекавши реакції з боку військового відомства та побачивши, що її немає, пішли у своїй зухвалості далі. На одній із сесій самочинний перехід частини земель оборони у власність місцевої громади визнали «законним».

За інформацією, у незаконній обробці та використанні наразі перебуває близько 12 мільйонів га в Україні. Важко навіть уявити масштаби збитків для держави! Україна втрачає на корупції мільярди гривень, і пересічні громадяни навіть не здогадуються, куди витікають їхні гроші. В земельних відносинах необхідно навести порядок і суворо карати тих, хто так зухвало грабує свою ж країну!


Іван Галунга, голова ГО «Народний люстраційний центр»