Під час вагітності жінка може стрімко набирати вагу, тому їй варто регулювати своє харчування. Щоб впоратися з проблемою, необхідно проводити розвантажувальні дні для вагітних.
Збільшення ваги під час вагітності — цілком природний процес, який не викликає побоювань, поки не виходить з-під контролю. Якщо починають з'являються зайві кілограми, заради здоров'я майбутньої матері і її дитини слід коригувати раціон, який повинен передбачати розвантажувальні дні для вагітних. Часто їх призначає лікар, який стежить за перебігом вагітності, а й жінка здатна самостійно підібрати для себе хороший варіант розвантажувальних днів.

610131af96c74.jpg

Деякі жінки бояться пробувати під час вагітності будь-які дієти і експериментувати зі своїм здоров'ям. Подібна позиція виправдана лише в разі, якщо вага тіла вагітної знаходиться в нормі. Варто пам'ятати, що його різке збільшення може призвести до проблем. У такому випадку можуть допомогти саме розвантажувальні дні для вагітних.

Основне правило — можна проводити не більше одного розвантажувального дня в тиждень. Тому ефект від докладених зусиль стане помітний не раніше ніж через 3 місяці. Найкраще виділити для розвантаження організму конкретний день, тоді він звикне до неї швидше. Оскільки варіантів розвантажувальних днів досить багато, варто зупинитися на одному, найбільш оптимальному, варіанті. Хоча даний вид контролю за вагою передбачає лише тимчасову відмову від цілого ряду продуктів, терпіти голод може виявитися важко. Для того щоб звикнути до розвантажувальним дням, можна починати їх з декількох годин, кожного тижня збільшуючи термін, поки він не буде дорівнює одному дню.

Найпоширенішими з-за своєї ефективності вважаються моно разгрузки і для вагітних. Їх існує кілька, тому кожна жінка може зупинитися на тому варіанті, який їй припаде до смаку.

Кавунові розвантажувальні дні пропонують вживати протягом дня кавун. Всього за добу треба з'їсти 1,5 кг його м'якості. Бажано зробити це в 5-6 прийомів.

У яблучні розвантажувальні дні необхідно з'їсти не менше 1,5 кг плодів в сирому або печеному вигляді. Вживати їх разом з цукром заборонено. Щоб не довести організм до зневоднення, слід пити воду. Цей варіант схожий на фруктові розвантажувальні дні, які пропонують вживати в їжу якийсь фрукт цілу добу. Однак варто зазначити, що самим універсальним фруктом залишається яблуко, оскільки воно дуже рідко викликає алергічні реакції.

Кисломолочні розвантажувальні дні пропонують вибір продуктів (не вище 1,5% жирності), серед яких можна назвати кефір, ряжанку або йогурт. Їх слід пити невеликими ковтками протягом дня.

В овочеві розвантажувальні дні краще їсти печені гарбузи або кабачки. Вони нормалізують роботу кишечника і допоможуть вивести з організму зайву воду. Необхідно з'їсти не менше 1,5 кг овочів. Їх можна вживати разом з рослинним маслом.

Також розвантажувальні дні можуть бути ні з їжі, а з пиття (наприклад, з соків або компотів). Свіжо вичавлений сік з фруктів, овочів і ягід прекрасно підійде для вагітної жінки, якій необхідно випити 1 літр напою за необхідний термін. Якщо немає можливості вичавити сік, можна обійтися компотом, для приготування якого потрібно зварити 1 кг свіжих яблук або 100 сухофруктів в 1,5 л води. Дозволяється додати в напій не більше 4 ст. ложок цукру.

Розвантажувальні дні для вагітних допоможуть прибрати набряки, контролювати стан тіла і набір ваги. Для цього достатньо докласти трохи зусиль і запастися терпінням. При виникненні будь-яких неприємних відчуттів слід проконсультуватися з лікарем, який може порадити більш відповідний варіант контролю за вагою.