https://mon.gov.ua/ua/news/u-dntb-provedut-mizhnar... — на офіційному сайті МОН пишуть, що планується семінар «„Методи підвищення ефективності національної науки. Розвиток наукових журналів. Відкритий доступ“. Але працівники МОН приховали, що запрошені ними „експерти“ — це працівники офіційної російської установи НП НЕИКОН при МОН Росії, які неодноразово незаконно відвідували окупований Крим. І назву та прізвища переклали, мабуть щоб ускладнити швидкий пошук в гуглі.
Виступ Алєксандра Кузнєцова, керівника установи, яка в тому числі проводить семінари по університетах і таким чином є активним учасником окупації Криму — написано що скасували (вже після невеликого скандальчику в ФБ https://www.facebook.com/groups/314070194112/perma..., сам МОН України (???) до цього все влаштовувало).
Але на надзвичайній цінності експерта Алєксєя Скалабана (колишній директор білоруської бібліотеки, зараз працівник НП НЕИКОН https://neicon.ru/skalaban) особа, яка представлялась в Фейсбуці працівницею МОН Жеребчук Софією Валентинівною, дуже наполягала. Не розумію, яка така цінність в експерті який мінімум двічі незаконно відвідував окупований Крим в 2014 та 2016 роках, та з громадянством Білорусі обрав роботу в російській офіційній установі — тобто чітко обрав, на якій він стороні в війні Росії проти України. Мені дуже цікаво, на чиїй стороні МОН України.
Той самий діяч зазначений в програмі ще одного семінару https://mon.gov.ua/ua/news/vidkrito-reyestraciyu-n... — який проводиться в той же день 17.05.2018 — але вже в приміщенні самого МОНУ!
„Олексій Скалабан – експерт Національного електронно-інформаційного консорціуму. Тема доповіді: «Сучасна система комплексної підтримки та розвитку наукового журналу»“ (те, що то працівник організації країни-агресора, знову не зазначено, назва перекладена — тобто МОН знову приховує інформацію про співпрацю з представниками російської офіційної організації). Цікаво також запитати, хто оце все оплачує — МОН з бюджету чи російська організація?
Так, Державна прикордонна служба недопрацювала, і цей експерт вже після Криму неодноразово відвідував заходи в Україні (конференції в Києво-Могилянській Академії, наприклад http://www.library.ukma.edu.ua/fileadmin/documents...) — але це ніяк не виправдовує МОНУ. Інформацію про „експертів“ та їхні порушення законодавства України легко знайшли учасники групи ФБ Ukrainian Scientists WorldWide — невже працівники МОН не перевірили, кого вони запрошують? Я зібрала надані учасниками посилання:
Конференція 2014 року http://www.gpntb.ru/win/inter-events/crimea2014/di...
Конференція 2016 року http://www.gpntb.ru/win/inter-events/crimea2016/di...
О сотрудничестве ГПНТБ России и НП „НЭИКОН“ в рамках проекта „Национальная подписка“
Кузнецов А.Ю., исполнительный директор Национального электронно-информационного консорциума (НЭИКОН), Москва
Фото та звіт про конференцію
http://www.unkniga.ru/biblioteki/bibdelo/6218-krym...
ProБНТУ: система продвижения университета в мировое информационное пространство
Скалабан А.В., Научная библиотека Белорусского национального технического университета, Минск, Беларусь
Тут є фото з конференції з підписом http://sb.litera-ml.ru/assets/files/Fulltext/5-201.
Екаунт в ФБ https://www.facebook.com/valentina.ponomar?fref=gs...., стверджує що вона Жеребчук Софія Валентинівна, головний спеціаліст відділу науково-технічної інфраструктури Департаменту науки (хоча звісно немає способу перевірити справжність такого практично анонімного екаунту) — було б непогано, якби журналісти спитали її про те, хто організовував ці візити. Сподіваюсь, що журналісти також спитають Заступника директора департаменту – начальника відділу Хименка Олега Андрійовича — чи МОН настільки недолугий, що ніяк не може обійтись без експертів країни-агресора, порушників державного кордону України. Також хочеться попросити спитати у пана Хименка, чому його працівники (якщо екаунт дійсно належить пані Жеребчук) знають і люблять російських експертів, але не знають базових звітів ЄС щодо наукової системи в Україні, підготовлених у співпраці з МОН — керівники підрозділів міністерства вважають ці документи настільки неважливими, що не ознайомили з ними нових працівників?
МОН обіцяє розібратись з скандалом з практикою студентів Сумського державного університету https://mon.gov.ua/ua/news/mon-zyasovuye-situaciyu... — але який приклад саме міністерство показує університетам?
Ні, це не політичний виступ з метою усунення керівництва МОНУ — я прекрасно знаю, що всі ті чиновники сидять на посадах дуже впевнено і їм нічого не може загрожувати. Я просто хочу закликати їх хоч не ганьбитись настільки примітивно.
Так, мене як науковця дуже турбує загроза запозичення нашими отакими чиновниками російського досвіду „реформування“ науки — навіть в російських умовах величезного фінансування досвід управління наукою чиновниками визнаний їхніми науковцями дуже негативним. У нас це буде без фінансування науковців та з геть недолугими чиновниками — якщо віддати їм керівництво наукою, це буде просто знищенням науки та деградацією країни на багато років. Дуже вигідним державі-агресору, як і інші заходи МОНУ — зокрема, погіршення фізико-математичної та природничої освіти під різними гарними лозунгами типу рівності доступу до освіти та полегшення навчання. Також ця надзвичайна зацікавленість російським досвідом вкрай дивна в умовах постійного гальмування (дуже схожого на саботаж) чиновниками МОНУ впровадження Закону України „Про науку та науково-технічну діяльність“ та Угоди про асоціацію з ЄС, висновків звіту ЄС щодо аудиту наукової системи.