5e9ee34cc999c.jpg

На архіпелазі Сейшели, розташованому в Індійському океані, з населенням всього лише 25 400 осіб, побудують найбільшу у світі плавучу сонячну електростанцію — станція стане першим проєктом консорціуму, який очолить незалежний виробник електроенергії на Сейшельських островах.

Викопне паливо є основним джерелом енергії, одержуваної на Сейшельських островах. І тільки 2,5% надходять з поновлюваних джерел енергії. Країна хоче зменшити цю залежність шляхом підвищення енергоефективності та просування «зеленої» енергії в національному виробництві електроенергії: до 2020 частка ВДЕ має становити 5%, а до 2030 — 15%.

Уряд архіпелагу планує домогтися таких показників в першу чергу за рахунок плавучих сонячних електростанцій. Вони економічно вигідніше при будівництві, ніж наземні, та на 10-15% ефективніше у виробленні енергії внаслідок природного охолодження водою. За даними енергетичного агентства IRENA, на даний час потужність сонячної енергії в архіпелазі становить лише 0,9 МВт.

Тендер, проведений у 2018 році урядом країни, виграв консорціум, що складається з підрозділу французької енергокомпанії Quadran International та сейшельської VetiverTech. Після завершення робіт станція забезпечить 2% потреб архіпелагу в електроенергії. Будівництво, за планами, триватиме близько пів року, тобто станція повинна бути здана в експлуатацію в самому початку 2021 року.

Електростанція на Сейшелах складатиметься з 13 500 сонячних панелей, які покриють 40 000 квадратних метрів водної поверхні. Будівництво почнеться в липні цього року в лагуні Мае, головного острова архіпелагу, на якому розташовується столиця Сейшел місто Вікторія.

У деяких країнах з обмеженими земельними ресурсами, таких як Сейшельські Острови, розробка проєктів з пливучими сонячними фотоелектричними станціями є прекрасною альтернативою наземним конструкціям — вони не займають корисну площу, не вимагають проведення земляних робіт для прокладання кабелів, а вода природним чином охолоджує панелі, не даючи перегрітися фотоелементам.

Нагадаємо, що на думку Баррі Сіннамона, засновника Cinnamon Energy Systems — компанії-інсталятора сонячних систем з 20-річним стажем з Кремнієвої долини, домашні сонячні станції скоро стануть такою ж буденністю, як кондиціонери. А сонячні панелі в вікнах зроблять будинки повністю енергонезалежними.

Джерело