5d6e6e2452575.jpg

Samsung опублікувала звіт Samsung KX50: The Future in Focus — свій погляд на те, яким стане світ через 50 років. Він заснований на думках шести провідних британських футурологів та зосереджений на змінах у повсякденному житті — тих, що торкнуться абсолютну більшість. Але зараз люди готові прийняти далеко не всі ці нововведення.

Згідно зі звітом, у 2069 році, більшість землян житимуть в щільно забудованих містах, що складаються з гігантських хмарочосів. Кожна така будівля буде самостійно задовольняти свої потреби в продуктах, енергії та воді. Звичним явищем стануть робомобілі, пасажирські безпілотники, авіатаксі та мережі Hyperloop.

Внаслідок розвитку тривимірного друку, майже всі товари будуть створюватися на місцевому рівні, а не поставлятися здалеку. Завдяки вертикальним фермам та біотехнологіям така ж тенденція чекає й виробництво продуктів харчування.

Майбутнє від Samsung: автономні хмарочоси та комахи на сніданок

Більшу частину білка наші внуки та правнуки будуть отримувати, поїдаючи комах, а деякі й зовсім стануть обходитися поживними «коктейлями», що містять всі необхідні хімічні речовини.

Експерти також вважають, що люди майбутнього стануть домосідами. Для особистого та професійного спілкування з іншими людьми, в основному будуть використовуватися голограми зі зворотним зв'язком. Турботу про прибирання та підтримку чистоти у будинках візьмуть на себе роботи.

Штучний інтелект також буде стежити за здоров'ям людей. Біосенсори помітять найдрібніші ознаки хвороби, завдяки чому лікарі-люди зможуть призначити персональне лікування, а також дати поради по дієті та способу життя.

При необхідності, кожен матиме можливість отримати мозковий імплант, який підвищує інтелектуальні можливості, та будь-який орган, видрукований на 3D-прінтері, на заміну того, що вийшов з ладу.

Майбутнє від Samsung: автономні хмарочоси та комахи на сніданок

У сфері розваг людство чекає остаточне стирання кордонів між реальністю та віртуальним світом. На зміну телебаченню та Інтернету прийде своєрідна «технологічна телепатія». Реальністю стане завантаження фільмів безпосередньо в мозок або пряма трансляція власних відчуттів.

Доповідь Samsung також містить результати опитування, проведеного серед 2000 дорослих британців. Їм розповіли про прогнози експертів та попросили висловити свою думку з цього приводу.

63% опитаних підтримали ідею будинків, що самоочищаються, 43% схвалили мозкові імпланти, а ще по 33% висловилися за повітряні таксі та друк органів. Решта ідей викликали менше ентузіазму. Наприклад, космічні готелі сподобалися лише 20%, дієта з комах — 17%, а передача розваг в мозок — 9%.

Майбутнє від Samsung: автономні хмарочоси та комахи на сніданок

Доповідь Samsung неймовірно оптимістична. При цьому багато експертів упевнені, що людство чекають важкі часи. Наприклад, британський космолог та астрофізик Мартін Ріс впевнений, що цивілізація може серйозно постраждати вже у найближчі десятиліття — через кібератаки та біотехнології, які можуть вийти з-під контролю. Якщо ж нам вдасться уникнути цих загроз, то попереду нас чекає масштабна кліматична катастрофа.

Джерело