Жителі Європи та Північної Америки на власному досвіді відчули вплив глобального потепління. Перше півріччя майже зрівнялося з рекордною спекою 2016 року, а танення морського льоду досягло максимальних показників.
Свіжа щомісячна доповідь Національного управління океанічних та атмосферних досліджень США (NOAA) малює досить похмуру, хоч і очікувану, картину стану клімату нашої планети. У липні цього року середня температура на поверхні суші та океану виявилася на 0,95°C вище, ніж середня температура за все XX століття (15,8°C).
Це новий рекорд, який побив показник 2016 року. Липень 2019 року став вершиною безперервного росту середньої температури, що тривав протягом 16 місяців поспіль. А оскільки липень зазвичай найспекотніший місяць в році в північній півкулі — цей місяць автоматично стає переможцем. Досягнення вражаюче, враховуючи, що NOAA веде облік температур з 1880 року.
Важливим є те, що це явище не можна назвати разовим феноменом. Згідно з отриманими даними, в останні п'ять років кожний наступний липень був спекотніше попереднього, а все «топ-10» випали на період з 1998.
Якщо взяти більш тривалий відрізок часу, то цей липень став 43-м поспіль, коли температура місяця піднялася вище середньої температури за XX століття. А з 1985 року не було жодного місяця, коли середньорічна температура опустилася б нижче за цю позначку.
В цілому перше півріччя 2019 посіло друге місце серед найспекотніших півріч XX століття, розділивши його з 2017 роком. Перше місце все ще утримує 2016 рік.
Що стосується окремих регіонів, то рекорди відзначені в Північній та Південній Америці, Азії, Африці, Австралії та Нової Зеландії, а також в деяких областях Атлантичного та Тихого океанів і на заході Індійського.
Крім зростання температури, NOAA відзначає рекордно низький рівень кількості морського льоду. Арктичний лід досяг найменшого показника — на 4,3% нижче середніх значень за період з 1981 по 2000 років.
Доповідь NOAA лише підтверджує те, про що свідчать звіти вчених ООН, NASA, ETHZ та інших груп, які постійно вказують на все більш значні кліматичні зміни, що відбуваються у світі.