Щиро дякую за роботу подачі такого складного матеріалу. Тут виникають питання: як саме оцифровується аналогова інформація, отримана від датчиків (на скільки чутливих рівнів розбивається, з якою частотою передається і якими «жучками» перетравлюється і передається в командну мережу. Наприклад, температура двигуна підвищується на 20 градусів — потрібно збільшити швидкість помпи охолоджуючої рідини і швидкість вентилятора «кореневої частини» охолоджувальної системи — тобто інтенсивність обдуву радіатора. До прикладу, на скільки порогів чутливості розбиті дані від датчиків температури сорочки охолодження і циліндрів — і на скільки командних рівнів розбиті зворотні дані від «жука управління» роботою насоса і вентилятора — як вони шифруються перш ніж стати нулями-одиницями розглянутого цифровий ланцюга з узагальнюючими шинами). Наскільки доцільна така економна система з двох кручених проводів, якщо даних багато, і всі вони чекають своєї черги передачі і черги прийому по спрощеній 2-жильний лінії ..? (Що я маю на увазі під «жуком»? Ви розбирали коли-небудь калькулятор? — там весь «мозок» — всі логічні операції, всіма кнопками керовані (а кнопки тут — «периферія»), розміщені в одній чорній плямці — мікросхемі з багатьма «жучачими лапками», залитій епоксидкою. Ото і є «жук».)
Теорія 2Ж-циклів підказує, що для чутливих — і для командних сигналів повинні бути різні шини, а така система, схожа на дихальну (і туди, і назад — тими самими каналами) — надто примітивна, як травлення кишковопорожнинних, у яких заковтування їжі і відрижка відходів йде через один отвір. Чи варто так спрощувати апаратний рівень (заради економії міді) і відповідно ускладнювати шифровки: комбінувати приходящі в «цифровий мозок» чутливі сигнали — з виходящими, згенерованими «мозком» командними сигналами ..?
Тут прозвучав поділ на швидкі (високочастотні сигнали) по шині від «більш важливих» вузлів — і повільні (низькочастотні) — від «менш важливих». Більш значимі — обслуговування двигуна, менш важливі — обслуговування салону. Теорія 2Ж-циклів радить «ділити дерево провідності» не поперек (відсікаючи коріння від гілля), а поздовж — вирізняючи і проводячи окремими руслами висхідні і низхідні потоки. Тобто не ділити на верхню (внутрішню, більш комфортну) область гілок — і нижню (більш дику, напружену, хаотичну, але і більш живучу) область коренів, а ділити на висхідні Ж1- і низхідні Ж2-півцикли розгалуженого зворотнього зв'язку. Теорія 2Ж-циклів розглядає окремо «посудину» і окремо її «вміст». В динаміці вони названі «потоком» (корисне вмістиме труби) і «провідною структурою» (сама труба). У контексті 2Ж-моделі це висхідний (від коренів до гілля) Ж1-потік інь в Ж1-структурі янь — і низхідний (від гілок до коріння) Ж2-потік янь в Ж2-структурі інь (після Ж — цифри в індексах). У контексті «макротехніческого дзену» вони мають перехресні властивості: Ж1-потік має характеристики інь — бо він висхідний, жадає розширення, більш легкий, більш рідкий, більш кислий, більш простий, але і більш необхідний — як чиста вода і чисте повітря; Ж2-потік має характеристики янь — він спадний, має тенденцію до згущення, затвердіння, більш важкий, густий, складно-молекулярний, часто в стані суспензії (колоїдного розчину) — перемішаний з багатьма інгредієнтами, але і менш потрібний — його НЕ розкрадають, а навпаки туди ще додають, як до купи сміття — додаткове сміття (Там не стільки «сміття», скільки «продукція життєдіяльності клітин» одного виду, яка самим клітинам не потрібна, але потрібна і корисна організму в цілому, чи навіть іншим організмам, задля симбіозу з ними — як як м'якоть і соки фруктів, наприклад) .. Ж1-структура навпаки має характеристики янь — вона внутрішня (більше центральне положення), більш жорстка, пряма, напружена, захищена додатковими оболонками, в однині; а Ж2-структура — більш периферійна, ближча до поверхні організму, більш звивиста, м'яка (тонкостінна), більш відкрита для додаткових вливань чи ін'єкцій, до того ж розпаралелена кількома периферійними руслами. Тобто Ж1-потік інь піднімається від коренів до гілок (із зовнішнього середовища у внутрішнє) по Ж1-структурі янь, а Ж2-потік янь опускається в зворотному напрямку (із внутрішнього середовища у зовнішнє) по Ж2-структурі інь.
Апріорі можемо прийняти, що коріння — завжди у зовнішньому середовищі, гілки — завжди у внутрішньому. І зовнішнє, і внутрішнє середовища мають свої «омиваючі», обтікаючі, обслуговуючими потоками: для 2Ж-рослин це потоки води, повітря, сонячного тепла і світла (квантів енергії різної частоти і амплітуди), «потоки» (дискретні) різних комах, птахів, жуків, черв'яків, гризунів, птахів, тварин, людських істот різного віку та інтересу — одні допомагають рослині рости, інші її пригнічують, обкрадають .. Ну і насправді у рослини більше, аніж 2 основні Ж-півцикли (Ж1 — «ксилема» — рідкі соки від коренів до гілок, і Ж2 — «флоема» — густі соки від гілок до коренів). Існують ще й інші Ж-вставки (додаткові Ж-каскади) від листя до пелюсток, від пелюсток до маточки, тичинок, дозріваючих плодів і їх насіння, .. — там діють різні провідні Ж-структури і по них течуть різні інґредієнти .. Точно так само на вищому масштабі організації виробництв — ми будемо розглядати цілі каскади 2Ж-циклів провідності, і на кожному з них не тільки знаходити необхідні нам вхідні Ж1-елементи сировини, а й обдумувати додаткові вихідні Ж2-ланцюги розподілу відходів (вторсировини після мікрореакцій у проміжних к.елементах технологічного каскаду) — кому вони потрібні, що з ними робити, куди їх перерозподіляти, як готувати, щоб доводити до легко-засвоюваного стану і підводити (і розгалужувати) безпосередньо до споживачів і переробників кожного проміжного бічного потічка «відходу виробництва». Це може виявитися навіть більш складною і трудомісткою роботою, аніж «оцифровка шин чутливо-командної нейромережі», але її необхідно організувати для спільного з природою блага — перетворювати шкоду на користь — утилізувати всі проміжні хвости, щоб нічого шкідливого не виділялося ні в повітря, ні в грунти, ні в воду, ні шкідливими запахами, шумами і вібраціями в наш організм і в нашу психіку. (Тобто щоб воно не виділялося брудами в атмосферу, грунти і ріки, моря і океани, а проводилося безпосередньо до тих істот чи інших технологій, які його переробляють і використовують без залишку.)
Поки не було світла — писалося одне, тепер пишеться інше. Світло погасло на «поділі дерева провідності по вертикалі, а не по горизонталі». 2Ж-системи провідності (а це самі ази) з'єднують потоками у двох напрямках 2 середовища: зовнішнє — кореневе, і внутрішнє — гіллєве. Коріння завжди у більш дикому зовнішньому середовищі — більш хаотичному, з великими перепадами «незручних, некомфортних» умов — температур, тисків, опадів, вітрів, різних хижих сутностей ,. Гілки ж — у більш стабілізованому, геометризованному, впорядкованому внутрішньому середовищі, із більш зручними комфортними умовами проживання та гарантовано забезпеченими режимами обслуговування. Гілки ніби «диктують свої умови кореням», але і самі більш чутливі і схильні до різних ризиків — їх часом легше стригти, сікти, підрізати, обмежувати, ніж задовольняти всі їхні вимоги. Але при повному відсіканні гілок коріння теж не виживає, хоча і проявляє більшу живучість, ніж гілки. Корені теж вимагають цілющих соків зверху — зворотних Ж2-потоків більш ускладнених органічних речовин, більш жорстких, важких енергій, більш спокійної і напористої інформації.
Інформацію «ззовні» від коренів ми часто не відчуваємо, ігноруємо і «за непотрібністю» відсікаємо, але такий ігнор рано чи пізно б'є по мізках і по бюджету — обмежує наші свободи і можливості. Так що всі канали чутливості і передачі повідомлень повинні працювати в обох напрямках.
Тепер думка про «жуків» — власне про «штучні мозги» — мікросхеми з безліччю входів і виходів сигналів, які запрограмовані на підтримку процесів в допустимих рамках і в оптимальних режимах при будь-яких допустимих (передбачених програмою, вірніше розробниками мікросхем) змін вхідних і вихідних параметрів . Програма — це вже певна додаткова надбудова, яка допускає зміни, підконтрольна «людському фактору» і ним безкінечно оптимізується і удосконалюється. А в простих механізмах і простих технологіях цілком можна обійтися «внутрішніми ресурсами» самих жуків-мікросхем, які добре знають свою периферію і розраховані на роботу саме з нею, в межах її параметрів.
«Думка про жуків» повинна підвести нас до висновку, що їх «вихідні, командні сигнали» мають йти по більш жорстких центральних Ж1-структурах, а «вхідні, чутливі сигнали» — по більш м'яких периферійних Ж2-структурах каналів зворотного зв'язку. Так працюють і технічні (технологічні), і біологічні системи: спочатку дія — потім контроль відповіді; спочатку — ремесло, потім — освіта; спочатку експресія, розвідка боєм (вона починається ще в утробі) — потім аналіз відчуттів. Так відбувається будь-яке навчання: експресія — первинна, імпресія — вторинна.
Тут ще «думка про ядра на стовбурах» .. Ядра-накопичувачі — амортизатори, стабілізатори, захищають внутрішнє середовищє від різких змін зовнішніх умов .. Але спершу округлимо «думку про жуків»: Найчутливіші нервові мозкові центри знаходяться у найбільш внутрішньому, найбільш комфортному середовищі. Хоча в процесі еволюції вони спочатку були ззовні — і ніби «найбільше злякалися», першими пережили стреси — і різко почали ховатися всередину". Тобто еволюційно, ще на перших етапах розвитку, коли "кулька нового життя" починає ділитися в живильному середовищі материнського організму, нервова трубка утворюється втягуванням всередину зовнішніх шарів "ектодерми" (зовнішня — екто-, внутрішня — енто-, і проміжна мезо-дерма) і потім підтримує з нею безперервний зв'язок за допомогою безлічі чутливих датчиків (сенсорів) на поверхні тіла — і провідних "дерев" нейронів до відповідних зон мозку, для яких всі ті чутливі датчики-рецептори (а їх сила-силенна, їх видів — більше 30 — значно більше, ніж "5 почуттів: нюх, дотик, смак, слух, зір ") є ніби як "гіллєвими кінцевими елементами ", а чутливі зони кори, куди перерозподіляються отримані чутливі сигнали, — ніби їх кореневими відділами в "квітковому горщику черепа". Поки чоловік розвивається, навчається, тренується, відпрацьовує навички і корисні для виживання реакції — така поляризація ніби й не дуже виправдана. Але вона стає чітко визначеною і необхідною, коли він починає застосовувати свої знання, впроваджувати їх у творчому процесі "матеріалізації ідей".
В експресивному режимі уява працює набагато чіткіше і ясніше, ніж в імпресивному, і все, що було десь колись засвоєне (навіть побіжно підмічене), всі отримані раніше знанння починають проявляти себе, підсовувати підказки (буквально "на блюдечку із золотою каймою") на повну потужність і контрастність. Необхідно тільки якомога довше підтримувати "творчий тиск", "тургор експресії" (це якраз овновна "духовна робота") — а знання і навички, корисні відомості і відсутні дані — ніби самі притягнуться на цей експресивний стержень: ви згадайте все з пам'яті і відшукаєте відсутні відомості (решту необхідної інформації) з навколишнього простору.
Тепер про ядра. Ми з'ясували, що "жуки" — мікросхеми автоматизованого контролю та управління системами життєзабезпечення зазвичай працюють в напрямку їх стабілізації, амортизації "корінних" змін у зовнішньому середовищі. Для цього існують запаси: склади продовольства, запаси енергії, збережені настройки (налаштування) інформаційних потоків. Фізично (апаратно — це тепер називається "логістика") вони являють собою сотові структури реальних складів продовольства, різних матеріалів, інструментів, які обладнані лічильниками, маркерами ущільнених даних (компактно поскладаних і заадресованих на території складу), обладнаних захистом і оптимальними умовами для тривалого зберігання. Сотова структура таких сховищ дозволяє краще, точніше, чіткіше контролювати надходження, зберігання і перерозподіл кожної порції затриманого (ще не розподіленого, не "затребуваного") потоку. Вони (склади, запаси) теж мають свої межі вмістимості, пружності, компактності упаковки — і повинні зберігати певну прозорість (піднесеність, одухотвореність, достатній фактор інь — межу ущільнення — щоб чітко і злагоджено все вмістиме обслуговувати, охолоджувати, провітрювати, просушувати, підтримувати оптимальну температуру , вологість, швидкість "зарядки-розрядки сот", оптимізувати їх газову або рідинну атмосферу, освітлення-затемнення, проводити періодичне тестування датчиків, підтримуючи чутливість всієї сенсорної мережі в робочому стані — інакше перегріті соти акумуляторів можуть вибухати, запаси пального можуть займатися, запаси продуктів можуть псуватися, запаси готових виробів — старіти морально і фізично..
Склади — це "ядра на стовбурах провідності" 2Ж-систем. Вони теж мають тенденцію до розширення, як пивний живіт, але закони еволюції — навпаки вимагають їх зменшення — шляхом збільшення "стрункості", злагодженості ритмів роботи коренів і гілок", бо в умовах дефіциту простору включаються "безнакопичувальні методи" будівництва і виробництва, коли всі ланцюжки постачання і споживання строго розподілені і регламентовані за часовим графіком, і будь-який вибивання з нього загрожує пробками, затримками, викривленнями і закупорками потоків .. Але тут не про це мова. Мова про 2 види ядер на стовбурах Ж-потоків: накопичувальні ядрах на Ж1-стовбурах висхідних потоків, названі на ранніх стадіях 2Ж-науки ядра ядрами-детонаторами (це як насіння повільного "зеленого вибуху" розвитку рослини), і ядра на низхідних Ж2-руслах названі ядрами-колапсами — збирачами інших потоків, синтезованих на периферії "внутрішнього простору" 2Ж-системи. Це як плоди рослини. Їх зазвичай більше, як і Ж2-русел, а Ж1-ядро, як і Ж1-структура провідності — переважно в однині.
Тепер про інь-янь мандали. Про їх "очка" протилежного кольору. Ми вже з'ясували, що "мізки" на ранніх етапах еволюції ембріона як би "ввертаются всередину" з зовнішньої найчутливішої до подразнень ектодерми, і потім навпаки ховаються в найбільш захищене і стабілізоване нутро організму, в його святая святих — найбільш внутрішній простір, захищений багатьма (сімома — 7) бар'єрами — в цих шинних схемах з фільму теж їх 7 (за дивним збігом обставин) — див. Кассіль "Внутрішнє середовище організму", вид-во "Наука" Новосибірське відділення. Фокус в тому, що "мізки" — в тому числі і "жуки" чутливо-командного контролю організму автомобіля, керівні органи стабілізації процесів — є ніби "зовнішнім", кореневим простіром (якщо дивитися не в просторовому, а в часовому полі) для чуттєво-мислильно-командних 2Ж-циклів. І, як ми бачимо із біологічної системи іннервації нашого організму, командні нейрони, захищені (і, можливо, підсилюючі або підтримуючі командний сигнал сигнал по руховому аксону його шваннівською оболонкою), — мають всі ознаки більш "жорстких" висхідних нервових Ж1-каналів зв'язку — Ж1-структур, захованих всередину, ближче до несучого каркасу .. А чутливі — їх багато хороших і різних — мають характеристики низхідних Ж2-каналів зворотнього зв'язку.
Тобто психіка людини (цільної зрілої особистості), його "внутрішній світ" для нас самих ("не об'єктивізованих суб'єктів" — якщо дивитися на себе зсередини) — є навпаки нашим "зовнішнім світом", сильно заглибленим, вкоріненим у наше часове поле — в поля пам'яті , досвіду, сновидінь, планів на майбутнє, незакінчених проектів, .. — все, що ми обмірковували, вивчали, пробували, впроваджували (переносили задуми із суб'єктивного — в об'єктивний світ) всі навички, практики, пам'ять подій і пам'ять емоцій, асоціацій, — це для нас має значення, тримає на взводі нашу активність (готовність до будь-якої нашої діяльності). І не так артистично тримає, як піонерський і військовий поверхневий вишкіл: "будь готов! — всєгда готов!", "Так дєржать! — Єсть!" (Це фальшивий театралізований напряг), а тримає більш гнучкими і пружними глибокими зацікавленнями, ланцюгами (страхами і задоволеннями) внутрішніх стимулів, бажань, прагнень, інтересів .. І якщо інтереси цікаві (інтересні) для нас самих — вони можуть бути цікаві і ще для багатьох, хто володіє достатньою чутливістю і глибиною пам'яті, проникливістю причинно-наслідкових (логічних) та асоціативних зв'язків. Можливо, існує якийсь аналог глибини передбачення ходів в уяві шахматиста — але не логічного, а емпатичного характеру — відчуття внутрішніх напруг і ресурсів організму, конструкції, електронної схеми — межі її допустимих навантажень і передчуття очікуваних реакцій-відповідей.. Такими тестуваннями системи займаються на ранніх етапах її випробування в різних критичних умовах.
Асоціативні зв'язки між чутливими зонами головного мозку (закріплені, зафіксовані асоціативними нейронами) — якраз можливо і служать такими "шинами" для спільного користування ними в різних рішеннях, операціях, діях. Але все залежить від рівня емоційного (духовного) стану: якщо його внутрішній тиск високий — вони дуже прискорюють роботу творчої експресії. Якщо ж емоційний рівень низький (чоловік емоціонально втомлений, вихолощений) — вони навпаки можуть надовго вводити в глибоку депресію "нічогонероблення" і "нуль бажання на фазі", тому, як радить багато релігій, потрібно "бути в радості" ( "хочеш бути щасливим — будь ним" — К.П.) — треба контролювати і підтримувати рівень напруги власного емоційного стану — бути активно зацікавленим, бути в справі, в діяльності, нести її в собі, навіть якщо безпосередньо нею не займаєшся. Тобто вона повинна якось варитися-перетравлюватися, розвиватися і дозрівати всередині уяви. .. Як тільки рівень внутрішньої експресії піднімається — він може бути спрямований в інші, більш прості справи, вони ніби підтримують готовність "втілювати ідеї". Але варто пам'ятати і про свої більш складні задуми і не давати їм засохнути, ворушити їх в пам'яті — і рано чи пізно "відгукнуться" і проявляться зовнішні умови, що стимулюють і підтримують твою діяльність з боку "шин вищого порядку ". Всього лиш треба "не переставати стріляти" — підтримувати свій сигнал включеним. Тут, правда, іноді спрацьовує "магія і містика" якихось невідомих перешкод: от світло на 2 години вимкнули (за той час встиг полити свій часник), потім раптом сусідка з коханим "Керхером" включила пащу і виховує через паркан мою сестру, що мовляв от у неї порядок (все лисо вистрижене до голої землі), а наші рослини повинні бути "збриті" аж на метр від огорожі, щоб не кидали тінь на її квітуйочки, які вона нібито раптом побажає там посадити (під самим парканом), видерши всю траву, залишивши голу землю, бо в дебілів такі "порядки". Голос дурепи-сусідки набагато могутніший (прямо "трубний глас"), аніж голос моєї сестри, але у мене є табу — не йти на такі звуки, тому що дурепу НЕ перепреш, а нерви псувати не хочеться ... Якось зовнішні подразники раптом включаються, щоб занурити тебе в залежний стан ("вмєняємого послушанія"), щоб пригнітити твою внутрішню експресію .. За замовчуванням довколишній світ хоче тримати тебе в покорі і "послушанії" до його численних маразмів, тримати в страху, в стані "дьорганої надчутливості" і реактивної, блискавично виконавчої старанності, орієнтованої на "безумовні зверхні авторитети" (яких багато, і вони здебільшого обкурені — атрофовані в чуттях, з формалізованою примітивною логікою і здеградовані до "холоднокровних" земноводних без емоцій), але для тебе самого такий "стан послуху" — дуже нездоровий. Щоб його нейтралізувати — необхідний напір внутрішньої експресії. Навіть мовчазний опір. І джерела його підтримки — "від духу і води" і здорової їжі. У радісному здоровому робочому стані ти будеш більш корисний і собі, і своїм ближнім, і нормальному, не деградованому суспільству. Колись в обкурених редакціях мені дорікали: "суспільство хворе — а ти його посилаєш в космос". Хоча я розумів, що воно не хворе — просто обкурене, і там не йшла мова про космос. Скоріше про повітря і різні його нові повітро-опорні, повітро-каркасні, повітро-провідні технології. Бо закони еволюції вчать, що пора ними займатися.
Без суспільства, звичайно ж, не обійтися. Але не треба перед ним плазувати, прогинатися, не треба його "боготворити" — типу "народ розумний, народ все знає" .. Насправді ж народ інертний і застрашений, загальмований, як муха в банці з медом, і розворушити його можна хіба що "крайніми незручностями", та ще й нахабно вираженими. А якщо ці "незручності" проявляються повільно, з винуватими очима, ніби невміло, "подаючим надії" старанним учнем, який тільки вчиться керувати великою країною (насправді ж — загальмованим, плоским, як двері, обкуреним дебілом) — тоді такі новоявлені "незручності" можуть затиснути нас дуже глибоко і надовго на дно, навіть під дно — бо наша надмірна "вмєняємость" і законопослушність під покровительством обкуреного падла — виховувалася віками, культивувалася релігійними розкаяннями, самобичуваннями, надмірною м'якістю і поступливістю, прийняттям вини на себе — з биттям в груди кулачком християнського каяття,.. — дуже довгий час вона тяжіла над душею народу сірою могильною плитою усталених традицій.. (тому так легко було нас "приймати в дружні обійми" різним брехливим цинічним диктаторам). Тепер же рівень "внутрішніх свобод" помаленьку піднімається, зростає, підвищується, і будь-яка спроба його знов понизити викликає природний опір — бо "жалістю" і "співчуттями" його вже не прошибеш — він шукає більш продуктивні "довгі і складні шляхи" вирішення проблем і просто тримає напоготові те, що було відкрито, відчуто і продумано набагато раніше, ще до виникнення цих проблем.. (Ще з 80-х років минулого тисячоліття).
Вирішення складних проблем еволюції — переходу до вищої організації соціуму через впровадження 2Ж-систем інформативного (сенсорного), енергопровідного і матеріалопровідного (речовинного, предметного) рівня — три поверхи провідності, починаючи з верхнього, найлегшого — неможливе без тотальної заборони курива — прямого вбивства духу, яким все робиться, — і просідання в ямки виокремлених "незалежних господарств", які стягують всю енергію на себе — весь час завищують ціни на свою продукцію, завищують вартість своїх послуг, щоб з кожного окремого "клієнта" здерти шкіру по максимуму — перш за все возвисити Себе, свій статус, "не продешевити" (от вже маємо "чай з лимоном" у Твіттері — за 500 гривень.., поїздку на 1 зупинку в сусіднє село — за 100 гривень, яка ще недавно (до карантину і зупинки транспорту) коштувала 4 гривні — і потім, після зняття карантину ціни не дуже захочуть понижуватися — відчуження росте, а з ним і цинізм обдираловки, і тут "християнське виховання" із знеціненням себе, зашиванням себе в "раби господні" — у явному програші, хоча сАме воно вчить співчуття, розуміння ближнього і глибокого емпатичного проникнення в суть проблем ще до їх виникнення. Тобто там взагалі відбулася катастрофа: великі прогресивні системи розсипалися не через відсутність знань, стимулів розвитку, інтересів (при такій кількості винахідницьких шкіл, спецшкіл — художніх, математичних, музичних). а через всюдисуще гнітюче вбивство духу (підйомного творчого духу) курвивим падлом. Я хочу, щоб ви його зненавиділи так, як я його ненавиджу, — до хижого лютого оскалу і остервеніння. А воно зараз вами керує в напрямку до тої самої гнітючої курвивої ями "послушанія", "повіновєнія", "сочювствія" Собі і собі подібним — тупому гнітючому охриплому басовитому курвивому падлу, яке робить серйозну пику, ніби щось там вирішує.
2Ж-наука2Ж-системи2Ж-циклипаразити свідомостісенсорні мережі