У Вишгороді у Храмі св. стр. Бориса і Гліба та у Музеї давньоруського гончарства відбулися заходи на честь Дня вшанування Вишгородської ікони Божої Матері

15 квітня у День вшанування Вишгородської ікони Божої Матері у Храмі святих страстотерпців Бориса і Гліба у місті Вишгород відбулася служба на честь свята.

Керуючий Вишгородською єпархією архієпископ Вишгородський Агапіт разом з настоятелем храму й секретарем Вишгородської єпархії протоієреєм Віталієм Клосом та духовенством єпархії й міста Києва звершили літургію Ранішеосвячених Дарів. А після Літургії було звершено святковий молебень до Божої Матері.

Вишгородська ікона Божої Матері — є однією з найдавніших та найшанованіших православних ікон. Православна церква України згідно з рішенням Священного синоду від 2020 року встановила святкування на честь Вишгородської ікони Божої Матері в день пам'яті святого благовірного великого князя Київського Мстислава Володимировича — 15 квітня за новим календарем.

Під час богослужіння лунали молитовні прохання за мужніх воїнів, які захищають Україну, за мир та перемогу, за весь український народ.

Після богослужіння духовенство Вишгородської та Київської єпархій на чолі з архієпископом Вишгородським Агапітом та настоятелем Храму святих Бориса і Гліба міста Вишгород отцем Віталієм Клосом мали можливість доторкнутися до історичного минулого міста Вишгород.

Кандидатка історичних наук, директорка КЗ КОР «Вишгородський історико-культурний заповідник» Влада Литовченко разом зі співробітниками провели екскурсію територією храму Бориса і Гліба та Музеєм давньоруського гончарства ВІКЗ.

Всі охочі долучилися у музеї до майстер-класів з ліплення з глини та соломоплетіння янголів.

По завершенню у готелі «Вишеград» голова «Туристичного кластера Вишгородщини» Крістіна Коваль та наукові співробітники Інституту археології НАН України к.і.н. Дмитро Бібіков та Іван Зоценко представили науково-популярний фільм «Князі та гончарі» за результатами досліджень посаду давньоруського міста Вишгород і роботи Вишгородської археологічної експедиції за 2016-2023 рр.

Фото Ольга Думанська