site.ua
член клубу

Парламент не затвердив програму діяльності Уряду. А отже, у Шмигаля і Ко немає річного імунітету. Крім того, протягом року Уряд не може повторно звернутись до Верховної Ради з цим же питанням. Керуючись принципом правонаступництва Шмигаль мав би реалізовувати затверджену програму Гончарука, але він заявив що буде рухатись в напрямку реалізації своєї незатвердженої програми.

Це не перший уряд в історії України, який працює без програми. Наприклад, два уряди Миколи Азарова теж не мали програми.

Потенційною небезпекою в цій ситуації є відсутність комунікації і порозуміння Уряду та парламенту. Це безпосередньо буде впливати на голосування за урядові законопроекти. Не виключає, що будуть постійно вноситись альтернативи, зокрема, з боку депутатів самої провладної партії.

В свою чергу частина депутатів від «Слуги народу» пояснили, що вони не проголосували за програму дій Кабінету міністрів тому, що там є глава МВС Арсен Аваков. Тобто Шмигаль - нормальний, уряд - хороший, та й програма нічого, але от Арсен Борислвич - непереборна перепона. Звучить як відмазка, ще й низького ґатунку.

Треба розуміти, що як би хотіли на Банковій, то в СН проголосували б зі свистом.

Найгірше в цій історії, що Шмигалю такий розклад - ок! Йому комфортно в статусі хлопчика для биття. Йому - ок, коли твої ініціативи депутати будуть підтримувати тільки після схвального кивка з ОП. І це не про розміри «горіхів», це про те, що для нього посада прем’єра - це самоціль, а можливо й стеля мрій. Він не хоче щось змінити і чогось досягти, адже інструментів в нього майже немає, а здобути їх він навіть не прагне.

Як би там не було, але статус Шмигаля – це «підвішений прем’єр», якого рано чи пізно використають як громовідвід і засіб випускання пари суспільством. Чи так це – первіримо восени. Тоді на нас чекають місцеві вибори, тарифи, ціна на газ та посилення економічної кризи.

Готуйте ложки, Денис Анатолійович, бо восени лайном вас буде закидати всі кому не лінь.

ihor.petrenko
Ігор Петренко

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації