Львів – П'ємонт: перше місце по кількості членів Громадської ради в Україні.

(звіт про діяльність робочої групи нової ГР при ЛОДА)
Робоча група на щастя дуже ефективно працює. Можливо, тому, що кожен може коротко викласти думку. Якщо щось не дуже однозначне – короткі дискусії. І якщо нема консенсусу – голосування (фактично ТАК і мали б проходити засідання Громадської ради).
Вчора ми майже завершили підготовку проекту Положення. Залишилося перевірити текст того Положення, яке було викладене як типове. Весь текст, який Робоча група не змінювала, має бути точно таким, як в Типовому Положенні.
І ще відшліфувати ті зміни, які внесла РГ.
Якщо Голова ЛОДА пан Oleg Synyutka схвалить найбільшу кількість членів Громадської ради – 187, то через два тижні буде перше засідання ГР. РГ хоче зробити все можливе для того, щоб такого, як було на Установчих зборах більше не було. Було б корисно, якщо б хоч тих 187 членів ГР прочитали Протокол Установчих зборів -https://www.facebook.com/HroRada/posts/1297908693591154 .
Тепер хочу навести дуже принциповий підхід до справи пана Романа: «Всі зобов'язані дотримуватися вимог діючого законодавства. Якщо щось не влаштовує – треба робити спроби змінити ті норми, які не влаштовують. Ігнорувати діюче законодавство недопустимо».
І тут РГ чекає, чи проігнорує ЛОДА діюче законодавство та затвердить перше місце Львова по кількості членів ГР.
Але майже всі в РГ підтримують наступні ТЕЗи:
- нова ГР має формуватися згідно вимог типового Положення, яке викладено в Постанові Кабінету Міністрів України № 996
- затверджене Положення нової ГР не повинно суперечити типовому Положенню, бо його має схвалювати ЛОДА
- РГ зробить все можливе, щоб ГР ефективно працювала

590d7e3959471.jpg

Зараз перед РГ стоїть завдання (у випадку схвалення 187 членів ГР) підготувати перше засідання ГР.
Які були міркування:
- всі члени ГР будуть подавати декларацію
- засідання проводить ГР, ЛОДА тільки допомагає
- всі кандидати на голову ГР мають готувати передвиборчу програму, яку викладуть в нет після затвердження 187 членів ГР (як мінімум, там мала б бути розписана минула громадська активність кандидата і плани на роботу ГР)
- ЛОДА мала б виділити ноутбук та принтер для підготовки бюлетенів
- на всі засідання ГР треба приходити з документами
- засідання ГР мають записуватися на відео (якщо можливо – прямий ефір)
- після затвердження порядку денного голосування мають відбуватися тільки по затверджених питаннях
- будь-яке рішення ГР вважається прийнятим тоді, коли проголосувало ЗА більше від половини присутніх
- на перше засідання РГ запросимо керівника Юридичного управління ЛОДА.

РГ розробляє порядок і регламент проведення першого засідання .
Ще додам свій особистий спогад. Кілька тижнів тому в ЛОДА було обговорення можливої кількості людей в складі нової ГР. І я там був (я про це написав на сторінці Громадська рада при Львівській ОДА ). Так от там керівник Юридичного управління ЛОДА Віктор Кусий відкрито заявив, що ЛОДА не зможе підтримати кількість депутатів нової ГР більшу за 35.
Мені також надали слово. Я погодився з думкою пана Віктора і пояснив, що всі люди, які будуть на Установчих зборах все одно стають членами ГР. Тільки ті, що набрали найбільше голосів – з повними правами. А ті, що набрали менше – з правом дорадчого голосу. І тут виникає абсолютно проста думка. Треба підготувати такий варіант, де працювали б в ГР всі члени ГР. Засідання ГР мають кворум 18 чоловік, але на нього приходять всі, хто був на Установчих зборах і мають повне право обговорювати питання. В комісіях можуть працювати всі, хто був на установчих зборах.
І тільки Ольга Березюк відреагувала на це. Вона сказала: «Цю пропозицію можна розглядати як варіант вирішення проблеми»
Всі інші цього не хотіли слухати… Я розумію, що може є такі, які звикли… і ще є нові люди, які хочуть зробити щось трошки краще… Треба всім працювати, конструктивно домовлятися, не порушуючи спеціальний ключовий документ, який регламентує створення та діяльність ГР — Постанову Кабінету Міністрів України № 996
Щасти нам 
Ігор Гук Ihor HookІнститут громадського захисту