Ну що, в росії таки розпочалась нова хвиля мобілізації. Повістками закидали 43 регіони рашастану і цей перелік постійно збільшується. Правди щасливчикам не говорять. Починається все зі звичайного «уточнення даних». Росіяни подуріли. М'яса для фронту не вистачає. 

Очільник ГУР МО України Кирило Буданов до першої річниці широкомасштабної війни озвучував оцінку, що за осінню мобілізацію було набрано 316 тисяч росіян. Водночас існують й інші оцінки — до півмільйона. 9 із 10 новоприбулих не отримали навіть мінімальної підготовки і одразу на фронт.

Калаші, хоч й іржаві, є, а от з бронетехнікою та навіть екіпіруванням бійців величезна проблема. Саме тому, до речі, росія перейшла до тактики «штурмових загонів», коли береже танки, бмп та іншу техніку, але аж ніяк не людей.

Ви звернули увагу на щоденну офіційну інформацію від Міноборони України? Замість 300-500 знищених окупантів зараз вже йде мова про 800-1000 ворогів за добу. І це ще консервативний підхід. Нещодавно Держдеп США озвучив число вбитих та поранених російських загарбників далеко за 200 тисяч. Росія почала відноситись до всіх мобілізованих як до ЗЕКів пригожина.

Російська влада браво звітувала про виконання планів з мобілізації. Але, наголошую, ніде не було розміщено указу путіна про завершення так званої «часткової» мобілізації. Всі роботи було переведено у тінь. Причина банальна – втрата підтримки нинішнього режиму. Зверніть увагу, що восени рейтинг підтримки дій російського президента просто полетів у прірву на 7-9% в залежності від соціологічного опитування. Для кремля це повна катастрофа. Тож декілька місяців російські військомати працювали максимально тихо, але, підкреслюю, роботи не припиняли. І ось розпочався новий етап, коли приховати набір людей для їх вбивчої відправки на фронт просто неможливо.

Що таке власне ці 43 регіони рф? Це майже вся європейська частина і аж до Якутії. Є навіть свідчення про роздачу повісток у Біробіджані. Це взагалі, де Владивосток. 

Активно закидають повістками і той молодняк, який навчається у вищих навчальних закладах. У Держдумі вже готуються законодавчі зміни, аби в найближчий час призивати людей від 18 до 30 років, зокрема і студентів. Не подобається мобілізація? Заберуть через призов. І головне, російська влада розповідає, що ніхто посилатиме «діток» воювати, а вони служитимуть на території рф. На яких ідіотів це розраховано? Чи нагадати, що росіяни внесли 5 українських регіонів у свою Конституцію. Відповідно, «мальчіков» кинуть туди, або у Брянську, Бєлгородську чи Курську народні республіки.

Не буду малювати рожевих хмаринок. Безумовно, нова хвиля мобілізації в рф є викликом для нашого військового керівництва, для кожного українського захисника і загалом нашої держави. Водночас треба розуміти, що така істерична мобілізація -– це страх перед українським наступом, що відбудеться у найближчі місяці. 

Ми мусимо гуртуватись та консолідувати власні зусилля перед новими загрозами. Українці вже вразили світ. Своєю звитягою зроблять це і зараз.