У мережі активно обговорюються чутки про відновлення розслідування корупційного скандалу навколо Гантера Байдена та компанії Burisma. Зараз «гуляє» багато версій та здогадів про те, кому і яким чином стало вигідно повернути цю тему на порядок денний. Найяскравіша з них, мабуть, це випад Зеленського у відповідь на звинувачення у недостатній ефективності заходів боротьби з корупцією, які вживає Банкова. Адже саме цей аргумент західні партнери зараз активно використовують як обґрунтування для порушення даних ними Україні обіцянок та гарантій.
І, здавалося б, хіба можна парирувати звинувачення у корупції, знову тиражуючи старий корупційний скандал за участю української компанії? Виявилося, що можна, якщо нові деталі змусять український слід померкнути на тлі значно грандіозніших викриттів.
Із джерела у НАБУ стало відомо, що у справі про корупційні схеми за участю Burisma з'явилися нові подробиці, які доводять, що Гантер Байден використовував посаду в компанії для того, щоб плести своє корупційне павутиння не лише в Україні, а й у низці країн Центральної Азії. Зокрема у розслідуванні фігурує казахський кейс Байдена та дуже пікантні відомості про співпрацю сина президента США з китайськими компаніями, яким він допомагав захоплювати центральноазійський ринок. Таким чином стає очевидним, що скандал із Burisma з самого початку мав значно більшу географію і не був наслідком проблем з корупцією в Україні, а всі звинувачення на адресу нашої країни є лише спекуляцією та перекладанням провини з реальних злочинців — сім'ї Байденів. Україна фактично була лише відправною точкою, проте реальні масштаби корупції виходили далеко за її межі. Звалюючи усю відповідальність на Україну, Байдени довгий час успішно приховували реальні масштаби своєї діяльності і, зокрема, факт співпраці з Китаєм наперекір державним інтересам США.
Саме ці нові факти ляжуть в основу відновленого розслідування, вигідно зміщуючи фокус уваги західних партнерів з України та викриваючи махінації Байденів у Казахстані та Центральній Азії.