Майже 800 тисяч декларацій – таку тисяч декларацій нових звітів про свої статки українські посадовці подали до електронного реєстру Нацагентства з питань запобігання корупції. У них вони мали вказати доходи і активи, які вони отримали чи придбали, або чого, навпаки, позбулись у 2020 році.

Ми проаналізували декларації, подані мерами. І знайшли декілька випадків, коли в документах бракує певної інформації – що може становити корупційне правопорушення.

Один із мерів не вказав дружину, а разом з нею – численне елітне майно та бізнес; інший – фінансово не обґрунтував, яким чином йому вдалося покращити житлові умови в столиці; ще один обранець приховав курортну віллу за кордоном, якою, як встановили журналісти, володіє роками.

Проте з власних джерел нам стало відомо і про нерухомість мера Карлівки Петра Світлика. Яким чином та на кого оформлено нам поки не відомо, але це питання часу. Достовірно відомо що має нерухомість в Болгарії, можливо має і кошти, виведені через «офшор». Ми радимо задекларувати нерухомість пану меру, щоб уникнути відповідальності.

Неправда в депутатських деклараціях: якою може бути відповідальність?

Неправдиві відомості в декларації – це порушення антикорупційного законодавства.

Чи може народний депутат чи мер понести покарання за те, що «забув» вказати у декларації і низку оформленого майна та бізнесу?

У Нацагентстві з питань запобігання корупції – відомстві, яке контролює та перевіряє декларації посадовців та проводить моніторинг їхнього способу життя – кажуть: довести спільне проживання без належних доказів непросто.

«У нас фактично немає засобів примусу суб'єктів декларування до зізнання в тому, що він проживає з тією чи іншою особою, веде спільне господарство», – відзначає у розмові з журналістами голова НАЗК Олександр Новіков.