КП Харківжитлобуд провело тендер по діагностиці і ремонту автотранспортних засобів і техніки. Час виконання — до кінця цього року.

За ці гроші підрядники зобов'язується провести діагностику, техобслуговування і ремонт 40 транспортних засобів і причепів, починаючи від фарбування кузова і корпусу автомобілів і закінчуючи ремонтом двигунів, електрообладнання машин і рульового управління.

Сам тендер був розіграний в три лоти. Найбільший з них дістався ПП «ПРОМТРАНССОЮЗ» з Харкова. Згідно з аналітичною платформі Youcontrol, підприємство зареєстроване у вересні 2009 року. Керівником є харковчанін Вадим Усенко. За неповні три роки фірма на держторгах отримала 7 підрядів на суму 2,1 млн грн. Керівництво фірми пов'язано з місцевою владою — так дружина Усенко Анастасія працює в Управлінні праці та соцзахисту населення Шевченківської райадміністрації Харкова. А сама вона також підробляє в цьому ж ПП.

Решта два лоти в розмірі 300 тис. Грн дісталося місцевій фірмі «ЕТАЛОНТЕХСЕРВІС». Згідно з аналітичною платформі Youcontrol, підприємство зареєстроване в червні 2011 року. Керівником є Дмитро Бізоніч з Чугуєва. За останні п'ять років фірма на держторгах отримала 119 підрядів на суму 306 млн грн.

Підприємство фігурує в двох кримінальних виробництвах. Так харківські правоохоронці порушили кримінальну справу №12014220000001025 за фактом крадіжки бюджетних коштів. Так, в період з травня 2015 по січень 2016 посадові особи КП «Шляхрембуд», за попередньою змовою з посадовими особами Департаменту будівництва і дорожнього господарства Харківської міської ради, під час виконання договору підряду на утримання вулично-дорожніх мереж м.Харкова, на суму 229 млн грн. шляхом завищення обсягів і вартості виконаних робіт, здійснили розкрадання бюджетних коштів. У 2014 році Департамент провів тендер на ремонт доріг Харкова до 2017 року.

Переможцями були визначені КП «Шляхрембуд» та ТОВ «Паркінг +». Пізніше, за версією слідства, КП «Шляхрембуд» укладала договори субпідряду з фіктивними підрядниками, які потім виводили ці гроші в тіньовий оборот і легалізували вкрадені кошти. Серед таких фірм значилося і «ЕТАЛОНТЕХСЕРВІС».

Крім цього Київська прокуратура порушила в березні 2016 році кримінальне провадження №32016100090000046 проти ТОВ «ЮСТ-ФОР» за фактом створення схеми по відходу від сплати податків через фіктивні угоди. Серед учасників схеми значилася і «ЕТАЛОНТЕХСЕРВІС».