Власникам газових настінних котлів — «поки є час» і адекватні ціни.
Стосовно підготовки до зими — варто потурбуватись хоча б про часткове електрозабезпечення вашого котла.
Щоб бути з відносним теплом і зайве не потратитись.
Тут є три необхідні пристрої:
1- інвертор, 12(24)-230V, який дає на виході «чистий синус» напруги. Фото не даю, бо то «реклама». Достатня потужність для котла — заявлені виробником 1000W (300 -реальні).
2- аккумулятор. Я використовую звичайні  недорогі (велика пускова сила струму  НЕ потрібна) автомобільні. Тут все просто — чим більша ємкість, тим краще. Чи варто купувати дорогі «спеціалізовані для котлів» AGM, або GEL — не факт.
Ймовірно, вони швидше заряджаються і, можливо, «ефективніші» на заявлені 30%... Але ціна на них при тій же ємкості більша вдвічі, як мінімум.
3- зарядний пристій. Тут що є в гаражі достатньої потужності. Орієнтовно на 6A.
__ Варто знати і не вдаватись в занудні розрахунки, котел з вбудованим насосом споживає 150W і звичайний авто акуммулятор 70 А/Г буде взмозі віддавати достатню для роботи інвертора напругу сумарно 1 годину 20 хвилин. (Оптимально включати котел періодами по 15-20 хвилин через півтори-дві години в залежності від темератури ззовні.)
При падінні напруги під навантаженням до 11,5V інвертор відключиться самостійно. Аварійного розрядження АКБ бути не повинно.
!!! А заряджатись акумулятор при «щадящих» 5А буде годин 3-4! Тому оптимально мати 2 або й 3 АКБ й використовувати їх поперемінно. Так буде і зручніше, і надійніше.
Зрозуміло, що заряджати аккумулятори необхідно при першій же нагоді — включенні електроенергії в мережі. При зберіганні розряджені АКБ значно втрачають ємкість.
Інвертор повинен мати на корпусі зображення синусоїди: