У зв'язку з санкціями Росія втратила, згідно пропагандистсько-брехливих слів Путіна, 50 млрд доларів. Тоді як за оцінкою експертів Блумберг — цілих 160 млрд дол.

І якщо у 2015 році російські пропагандисти сміялися з санкцій, то тепер постійно шукають причини можливого їх скасування. Тепер російські дипломати їздять по світу і з протягнутими руками благають зняти санкції з РФ.

27 травня на Раді безпеки ООН постпред Російської Федерації Кузьмін прив'язав санкції до припинення вогню, чим черговий раз продемонстрував справжнє обличчя держави-терориста.

Намагання з бору Росії полегшити санкції в черговий раз підкреслює ефективність зовнішньої політики Петра Порошенка, який зміг створити проукраїнську міжнародну коаліцію і боляче вдарити країну-агресора. Пройшов вже рік після виборів, але ми й досі продовжуємо бачити результати роботи п'ятого президента.

В минулі роки українцям намагалися згодувати російську тезу «Санкції не працюють». На скрині ви бачите відомий фейк, який розповсюджували російські ЗМІ напередодні виборів в Україні, боти з Ольгіно заносили його в український сегмент інтернету, а «адепти зради» та проросійські політики повторювали цю брехливу мантру на олігархічних телеканалах.

І багато хто з українців, нажаль, повівся на таку дурню.

Важливість санкцій нівелював під час передвиборчих перегонів Володимир Зеленський, який розповідав, що йому варто «подивитися в очі Путіну і війна закінчиться».

Як результат, нещодавно Україна частково зняла санкції з російських компаній, але на сході України так само, як і раніше, гинуть українські військові.

Тому тепер ми не можемо навіть сподіватись на розширення санкцій (що було б вкрай правильно і необхідно), а тільки сподіватись, що зеленій владі вистачить розуму хоча б втримати те, що було зроблено до них.