Мій телеграм-канал: @igor_artiushenko

Я в Фесбуці: https://www.facebook.com/artyushenko.igor



«Велике будівництво» — одне з головних гасел Зеленського. Про нього розповідають всі провладні ЗМІ, згадують блогери «зеленого пулу», показують по телебаченню, а місцеві чиновники радо рапортують за її виконання.

Саме тому давайте розберемося чи справді будівництво в країні «велике», чи просто назва компенсує певні невротичні комплекси в стилі фройдизму?

Почнемо з нудної статистики — благо вона поки що відкрита.

Звернемо увагу на обсяги капітальних інвестицій — це кошти, які скеровуються на відтворення основних засобів, розширення, реконструкцію і модернізацію підприємств і споруд, будівництво житла, шкіл, лікарень та інших об'єктів соціально-культурного призначення. Тобто на те саме «велике будівництво».

Було б логічно вважати, що об'єми інвестицій повинні зрости в декілька разів, але насправді відбулося їх скорочення більше, ніж на третину.

8206e731ea7c2b49a854c.png
Інфографіка порталу «Слово і діло»

Звертає увагу факт, що інвестиції зростали з 2017 по 2019 рік, але потім, майже одразу з проголошенням «Великого будівництва», почалося їх скорочення.

Тепер проаналізуємо джерела інвестицій. Іншими словами хто дає гроші.

b69a5dddcbeedd1c1fda7.png

Інфографіка порталу «Слово і діло»

Декілька висновків з інфографіки:

1. Починаючи з 2019 року підприємства значно зменшили інвестиції. Тобто не думають про майбутнє, не вкладають гроші в будівництво, модернізацію тощо.

2. Так само зменшилися інвестиції з боку населення на будівництво житла. Люди не вкладають гроші.

3. Відповідно зменшилася кількість кредитів на будівництво.

4. Натомість спостерігаємо значне збільшення державних витрат, які тільки за останні рік зросли на 18%.

Може здатися, що в умовах пандемії держава прийшла на допомогу і почала «вливати» гроші, але подивіться не на відносні, а на абсолютні цифри.

За останній рік обсяг інвестицій підприємств скоротився на 129 млрд грн, а держава змогла збільшити витрати тільки на 6 млрд грн. І це я не згадав про падіння інвестицій з боку кредиторів та населення.

Тобто ми спостерігаємо стрімке падіння з намаганням відремонтувати космічний човен ізострічкою.

Тепер подивимося на які сфери діяльності витрачаються гроші.

fc567e02b025042efeaaf.png

Інфографіка порталу «Слово і діло»

Одразу впадає в око останній стовпчик - суцільне падіння в усіх сферах.

Найменше падіння в науці, але воно відбувається не тому, що вкладають гроші в науку, а тому що там немає вже що скорочувати — дослідні інститути стоять без опалення, грошей на дослідження немає, а науковці давно виїхали.

І найогиднішим в умовах пандемії виглядає скорочення охорони здоров'я та соціальної допомоги — на цілих 37%.

Але можливо є позитивні зміни в окремих регіонах? Для прикладу я подивився на статистику рідної Запорізької області, де згідно з офіційною пропагандою, будуються мости, дороги та інші об'єкти.

0d9380a39e050976388d5.jpg

З початку року будівельники в Запорізькій області виконали різних будівельних робіт на суму 116,4 мільйона гривень. Індекс будівельної продукції в порівнянні з аналогічним періодом минулого року склав 78,3%. Тобто впав!

Про це повідомили в управлінні статистики в Запорізькій області, як передає 061.

Нове будівництво склало 17,4% від загального обсягу виробленої будівельної продукції, ремонт (капітальний і поточний) — 41%, реконструкція і технічне переоснащення — 41,6%.

Подібна ситуація в усіх сферах та регіонах. Відбувається катастрофічне падіння та глобальна руїна.

При цьому слово «велике» в програмі Зеленського одразу починає мати іншу характеристику — невротичного комплексу за Зигмундом Фрейдом.



Інфографіка взята з порталу «Слово і Діло»