Напрочуд залюблені у майбутнє автори цієї книжки, які уже багато років досліджують сучасні технології та їхній розвиток, а разом із ним — трансформації, що приносить із собою прогрес.

Тож у дослідженні Пітера Діамандіса і Стівена Котлера «Майбутнє ближче, ніж здається» (К.: Лабораторія) авторам вдалося викласти усі свої знання та прогнози про найближче майбутнє. Адже ніколи ще наука і технології не розвивалися такими стрімкими темпами, як сьогодні. Штучний інтелект, віртуальна реальність, криптовалюти, роботи, цифрова біологія, вживлення чипів — все це здобутки наукового прогресу, які є реальними вже сьогодні. Загалом у книжці розказано, як зміняться основні сфери нашого життя за наступні 10 років, зокрема, транспорт і пересування, роздрібна торгівля, реклама, освіта, охорона здоров'я, розваги, їжа та фінанси. Ось, наприклад, про віртуальну реальність та штучний інтелект в індустрії розваг:

«Голографічна палуба вперше з'явилася в серіалі „Зоряний шлях: нове покоління“. Вона генерує голограми, що відображають будь-які побажання користувачів, створює середовище, яке неможливо відрізнити від реальності. Урбах був одержимий цією ідеєю і зрештою вирішив створити справжню голографічну палубу. Голографічна палуба Урбаха — це наступний гігантський крок уперед. Ультразвук створюватиме ілюзію дотику без використання спеціальних рукавиць. Штучний інтелект розпізнаватиме емоції, а оточення, яке він створюватиме, буде абсолютно інтерактивним. Таким чином, три основні зміни в індустрії розваг об'єднаються в одній забаві».

Автори також впевнені, що протягом наступних 10 років ми досягнемо ще більшого технологічного прориву та ще більше накопичимо багатства. Як і що ми будемо їсти, як будемо робити покупки, розважатись, навчатись, лікуватись, заробляти гроші? Як на наше повсякденне, особисте і професійне життя вплине розвиток штучного інтелекту? Та чи будемо ми врешті жити довше 100 років? У книжці викладено основні прогнози на майбутнє, яке точно зміниться за цей час до невпізнаваності.

Ілюстрація: Waldemar von Kozak