…Пригадуєте, як навіть найщасливіша з героїнь однієї з сучасних авторок все одно запевняла, що «Івана я не боюсь, навіть якщо він заламує мені руки за спину і не дає поворухнутися»? Так ось, автор вже цієї книжки понад двадцять п'ять років займається проблемою насильства, психологічних травм і відновлення, тож розв'язав язика тисячі аб'юзерів. І що з того, спитаєте?

Хай там як, але дослідження Ланді Бенкрофта «Чому він це робить? Про що думають лихі та деспотичні чоловіки» (Х.: Віват) – напевне, найінформативніша та найкорисніша книжка про жорстоких чоловіків. Жінкам, які прагнуть повернути собі контроль над власним життям, варто взяти її на озброєння. Що ж до безпосередньо чоловіків…

«Часом мене питають: навіщо працювати з жорстокими чоловіками, якщо так важко змусити їх змінитися? – згадує автор. — На те є кілька причин. По-перше, навіть якщо один чоловік у групі з десяти осіб показує суттєві та тривалі зміни, це означає, що мій час і сили було витрачено з користю, адже його партнерка і діти відчують разючу зміну в якості свого життя. По-друге, я вірю у притягнення тиранів до відповідальності за їхні вчинки».

Також у своїй книжці автор розробляє цілу психологію мучителів. Спеціяльно для жінок він розповідає, як розпізнати, чи їхній партнер — деспот, який контролює їхнє життя насильством. І радить не пропустити перші тривожні дзвіночки, вловити напрям його образливих думок, не мітологізувати, а клясифікувати кривдників за найпоширенішими типами.

«Консультувати жорстоких чоловіків — важка праця, — розповідає автор про свою роботу. — Зазвичай вони дуже неохоче визнають шкоду, якої завдають жінкам, а часто також дітям, і твердо стоять на своїх виправданнях та винуватять жертву. Як побачите далі, вони прив'язуються до різних привілеїв, які здобувають через жорстоке поводження з партнерками, і мають розумові звички, з якими їм важко уявити себе у рівноправних, сповнених поваги стосунках із жінкою».

Ілюстрація: Susan Colpich