Ця книжка відомого вченого, заслуженого діяча науки і техніки України, доктора медичних наук, професора, завідувача кафедри менеджменту в охороні здоров'я, фармакотерапії і клінічної фармації привідкриває завісу таємничості над містицизмом і езотерикою досі опальної алхімії. Одним із ключових епіграфів до цієї праці можна вважати відомий перифраз, первинно застосований до філософії: «Вам не подобається алхімія? Проте, даруйте, а що Ви знаєте про алхімію?»

Алхімія, як знати, панувала більше 13 століть. Її адептами, прихованими послідовниками і відкритими фанатами було багато відомих науковців та суспільних і навіть релігійних діячів. Вперше у цій праці Андрія Зіменковського показано позитивний історичний звязок алхімії та релігії. Відомо, що Церква спочатку заборонила, але потім реабілітувала алхімію, так що єресі та відступу від Бога немає, якщо ми говоримо про ту частину алхімії, де працювали не шахраї. Навпаки — основні, справжні відкриття були під контролем, по-суті, Церкви. Принаймні впродовж еволюції алхімії.

Загалом концептуальним задумом книги було донести до читача, що існують Древні Знання, які не цілком втрачені. Матеріальне і Духовне, наука і релігія, езотерика і наука – все можливе в поєднанні. Ще один із акцентів книги – алхіміки були реальними, часом дуже обдарованими та значимими у суспільстві людьми. Родоначальник сучасної хімії Роберт Бойль, видатний медик та філософ Авіценна, прешодрукар Йоган Гутенберг, Папа Іоан ХХІІ та французький король Карл VI – перелік визначних осіб різних часів та народів у той чи інший спосіб причетних до алхімії дуже великий. Прочитаймо про це і дізнаємося багато цікавого, загадкового, таємничого.

 

Андрій Зіменковський. Алхімія без упереджень. – Л.: Кварт, 2022