Зранку усіх обуривтвіт ООН про день російської мови, хоч на той час вже були повідомлення про одну з найбільший екологічних катастроф на європейському континенті – підрив росіянами Каховської ГЕС.  Вже пізніше таки з'явивсядопис, що руйнування дамби ставить під загрозу життя тисячі мирних жителів та що цивільні жителі та інфраструктура не повинні бути ціллю. Але от ціллю для кого не зрозуміло.

МАГАТЕ нам також зранку повідомило, що йомувідомо про пошкодження Каховської дамби в Україні і експерти на Запорізькій АЕС уважно стежать за ситуацією. А також запевнило у відсутності безпосереднього ризику ядерної безпеки на станції.

Greenpeace International екологічної катастрофи не помітив. Так само якМіжнародний союз охорони природи (IUCN) і Всесвітній фонд дикої природи (WWF).WWF-Україна, щоправда, на фб сторінці опублікуваладопис як прорив однієї з найбільших ГЕС в Україні впливатиме на довкілля. 

 Одним з перших світових лідерів, хто відреагував на трагедію став Президент Європейської Ради Шарль Мішель. Підрив Каховської гідроелектростанції російськими окупантами шокував його. Він зазначив, що знищення цивільної інфраструктури однозначно кваліфікується як військовий злочин і росія та її ставленики будуть притягнуті до відповідальності. У цьому важко не погодитися з Шарлем Мішелем.  

 Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг назвав підрив обурливим актом, який демонструє жорстокість війни. Руйнування Каховської дамби сьогодні ставить під загрозу життя тисяч мирних жителів і завдає серйозної шкоди навколишньому середовищу.

 У заяві Високого представника Жозеп Борреля та Комісара з питань управління кризовими ситуаціями Янеза Ленарчича щодо руйнування Каховської дамби зазначається, що Європейський Союз рішуче засуджує цей удар. Він також наголосив, що підтримується зв'язок із українською владою, щоб забезпечити негайну допомогу від ЄС. «Координаційний центр Європейської Комісії з реагування на надзвичайні ситуації (ERCC) активно стежить за ситуацією та перебуває в тісному контакті з ДСНС України. Україна може звернутися за допомогою в межах Механізму цивільного захисту ЄС (UCPM). Ми готові задовольнити будь-які невідкладні потреби, включно з їжею та питною водою», — йдеться в документі.

Комісар ЄС з питань гуманітарної допомоги та управління кризовими ситуаціями Янез Ленарчич підкреслив, що Механізм цивільного захисту ЄС готовий до негайного реагування на ситуацію з підривом Каховської ГЕС за необхідності.

Речник Єврокомісії Петер Стано заявив пресі, що ЄС руйнування дамби — це ще один приклад «варварської агресії» росії проти України.

Генеральний секретар Ради Європи Марія Пейчинович-Бурич засудила руйнування росією дамби в Україні: це злочинно та безрозсудно.

Так само рішуче засудила руйнування дамби і Президент Молдови. Вона переконана, що напади росії на критичну інфраструктуру є військовими злочинами. Крім того, її країна готова надати допомогу нашій державі. 

І Велика Британія готова підтримати Україну й усіх постраждалих від руйнування дамби Каховської ГЕС, — сказав очільник МЗС країни Джеймс Клеверлі. «Руйнування дамби — огидний акт. Навмисний напад на суто цивільну інфраструктуру є воєнним злочином», — підкреслив він.

Президент Литви Гітанас Науседа написав, що ми є свідками безпрецедентної атаки росії на цивільну інфраструктуру України, а руйнування дамби — військовий злочин, за який росія понесе відповідальність.

В унісон про відповідальність рф зазначив і латвійський лідер Егілс Левітс: «російський тероризм щойно досяг нового масштабу. Підрив дамб спричиняє масові руйнування та загибель людей. Спеціальний трибунал притягне росію до відповідальності. Україна повинна виграти цю війну, заради всіх нас». 

Президент Естонії Алар Каріс також переконаний, що це черговий теракт росії, який загрожуватиме  тисячам життів мирних українців, а підрив дамби стане  ще одним звинувачення в списку для московської влади.

Міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський порівняв сьогоднішню трагедію із застосуванням зброї масового ураження проти мирного населення: «Ця жорстокість буде засуджена і покарана!»

Міністерство закордонних справ Польщі зазначило, що буде зроблено все можливе, щоб рф понесла міжнародну відповідальність за підрив дамби Каховської ГЕС, а винних було покарано.

Міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок переконана, що відповідальність за цю техногенну екологічну катастрофу є лише одна: злочинна загарбницька війна росії в Україні. Уряд її країни працює над точною картиною ситуації. Це робиться в тісній координації з Україною, іншими країнами G7 та Міжнародним агентством з атомної енергії (МАГАТЕ).

Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив на «Європейському форумі» у Берліні, що підрив Каховської ГЕС у Херсонській області є «новим виміром» війни росії проти України.  За його словами, руйнація ГЕС «відповідає тому, як путін веде цю війну».