23 405 748 гривень. Саме на таку суму мешканці Київської області придбали для комерційної компанії ДТЕК Київські регіональні електромережі трансформаторів та якогось «речового майна». Трансформаторів на 14,5 млн, а все решта — це майно. Фактично, мешканці Київщини зробили благодійний внесок комерційній компанії. За людей так вирішило керівництво Київська обласна державна адміністраціяДвічі поспіль на засіданнях екологічної комісії Київська Обласна рада представник департаменту цивільного захисту та оборони обладміністрації пояснював, що таке рішення увалила комісія, яка займалася ліквідацією наслідків обстрілів росіянами інфраструктури. Чому сама ДТЕК не змогла це купити — не відомо. Що за речове майно — невідомо.

Окреме питання, що відповідати на ці питання мав не заступник керівника департаменту, а голова. Але ж це не барська справа приходити і пояснювати куди витратили гроші обласного бюджету. Причому, досить немаленькі.

У мене особисто не було б питань, якби ці гроші пішли на якийсь соціальний державний об'єкт. Але, наприклад, отримані генератори громади Київщини використовують лише на правах користування. Тобто, вони їх мають повернути у держрезерв. А от ДТЕК нічого не повинен повертати. Як казав один класик «я тєбє нічєго нє должен».

Тобто, ніякої компенсації з боку енергетичної компанії не передбачено. Натомість, ДТЕК веде себе як рекетир: вимагає сплачувати за електрику навіть коли будинок зруйнований, а від підприємців регулярно вимагають сплачувати за електрику на підставі «прогнозованих показників», які зафіксовані у договорі. Водночас, включають дурника, коли їм нагадують, що через бомбардування, енергетична компанія не може надати передбачені цим же ж договором об'єми електрики.

Щодо лічильника, то він давно перетворився на дорогий, але безкорисний елемент інтер'єру, до якого, як до святині, регулярно приходять «молитися» працівники енергетичної компанії і навіщось переписують його дані.

Тобто, виходить, що влада з барського плеча ДТЕК надає обладнання, а тим до одного місця проблеми людей. 

https://t.me/VVgorkovenko/7174