Хочу одразу трохи прояснити. Не всі розуміють різницю між цими девайсами, і деколи вважають, що придбання вузлового турнікету, зважаючи на ціну, — це просто забаганка військових.

Це зовсім не так. Спільного у цих засобів надання домедичної допомоги менше, ніж може здаватися. Власне, це те, що вони називаються турнікетами і зупиняють кров. Принцип та місце накладання, зона ураження — різні.

Якщо коротко і просто, то вузлові кровотечі це кровотечі з ран, локалізованих у місцях з'єднання кінцівок або шиї з тулубом. Ці кровотечі таки піддаються зовнішній компресії, але через особливості анатомії контроль за допомогою кінцівкових турнікетів типу CAT, SOFT-T чи Sich просто унеможливлюється.

При цьому вузлові кровотечі є найпоширенішою причиною смерті від кровотеч, що піддаються зовнішній компресії. Згідно з аналізом медико-санітарних втрат країн-партнерів, кожна п'ята смерть через кровотечу стається саме через вузлову кровотечу. 

Однією з технічних особливостей вузлового турнікету є наявність повітряних манжетів, які потрібно надути вручну, після накладання самого вузлового турнікета.

Між собою вузлові турнікети трохи відрізняються — відтак девайси виробництва CRoC, SAM-JT, JETT, AAJT мають певні особливості. Ми наразі маємо справу з SAM-JT. Їхньою особливістю є те, що їх також можна застосовувати для стабілізації тазу в разі перелому його кісток. 

Такий турнікет сьогодні поїхав до одного з підрозділів ССО.

Звичайно, вузлові турнікети жодним чином не відміняють необхідність у кінцівкових турнікетах. Найчастіше локалізація травми дозволяє застосувати турнікет CAT, SOFT-T або Sich. І вони врятували чимало життів, попередивши критичну втрату крові.

Турнікети повинні бути ефективними, зберігати функціональність при довготривалій зміні умов зовнішнього середовища. Важливим також є зручність та швидкість застосування. А найголовніше — кожен українець повинен вміти ними користуватися.

У березні минулого року ми мріяли, аби у кожного військового був хоча б один турнікет. І я навіть не хочу сьогодні згадувати, з якими боями ми роздобували хоча б декілька на підрозділ. 

Тепер ми розуміємо, що важливо, аби військовослужбовець був забезпечений хоча б двома турнікетами, адже, по-перше, при пораненні кінцівки може виникнути ситуація, коли одним турнікетом зупинити кров не вдається, по-друге, може бути поранена не одна кінцівка тощо. Тому забезпечення військовослужбовців турнікетами і надалі стоїть у пріоритеті.

Вузловий турнікет, який був доставлений із США, коштував нам 310 доларів, 50 турнікетів Sich обійшлися у 28500 грн. Останні найближчими днями роз'їдуться підрозділами, які їх потребують.

Дякую кожному за допомогу і не зупиняємося:

5168755460187145 (Приват)
4441114420794578 (Моно)
Patreon: https://www.patreon.com/ptbz
PayPal: [email protected]
 
Реквізити ГО
ГО «ВО АЇР»
Код отримувача:
44731491
Рахунок отримувача:
UA393052990000026001006233464
Назва банку:
АТ КБ «ПРИВАТБАНК»