У Вашингтоні пройшла конференція під час якої було розглянуто, як російська дезінформація впливає на вибори, релігійні свободи та суспільну єдність. Інформаційний портал СтопКор став одним з медіапартнерів заходу.
29 жовтня конференція «Російська дезінформація: тактики, вплив та загрози національній безпеці» зібрала експертів з медіа, політики, безпеки, прав людини та представників різних релігійних спільнот для обговорення питань російської дезінформації. Проведений у Національному прес-клубі у Вашингтоні, округ Колумбія, захід став платформою для оцінки механізмів та впливу російських операцій впливу на національну та міжнародну стабільність, а також для розробки стратегій для вирішення цих викликів.
Конференцію організувала Коаліція проти дезінформації, об'єднання неурядових організацій (НУО), спрямованих на боротьбу з проблемою дезінформації на різних платформах. Ця коаліція об'єднує експертів, активістів і організації з спільною метою: підтримувати цілісність інформації та демократичні цінності в умовах викликів, пов'язаних із маніпуляціями.
Одним із членів коаліції є Громадська організація «Стоп корупції» – українська громадська організація, яка провадить громадські антикорупційні розслідування і правозахисну діяльність з метою запобігання зловживанню владою, протидії корупції і сприяння демократичним перетворенням в Україні.
Під час конференції експерти розглянули російські кампанії дезінформації, зокрема їхній вплив на урядування, виборчі процеси та релігійні свободи як на окупованих територіях, так і в демократичних країнах. Учасники обговорили роль дезінформації у формуванні сприйняття військових дій росії та ширші наслідки для суспільної єдності.
Відкриваюча панель «Стратегічне використання дезінформації у пропаганді» охопила питання розповсюдження росією наративів через різні канали, включаючи соціальні мережі. Експерти підкреслили труднощі у виявленні дезінформації в реальному часі та важливість перевірки фактів і відповідальності медіа у боротьбі з потоком дезінформації.
Ще одна сесія, «Російська дезінформація та ерозія релігійних свобод на окупованих територіях і в демократичних країнах», обговорила маніпуляції з релігійними свободами та їхній вплив на суспільну єдність, з особливою увагою до регіонів, таких як Крим та Донбас. На конференції також було представлено звіт, що аналізує тактики і методи дезінформаційних кампаній, які впливають на релігійні права та виборчі процеси. Ознайомитися зі звітом можна тут.