c2340d62eb-.jpg

Коли Надія Савченко з борту №1 ступила на рідну землю, над Україною розірвалась інформаційна бомба. В той день про путінську бранку писали всі, починаючи від Президента, продовжуючи парламентарями та журналістами і закінчуючи пересічними користувачами фейсбуку.

«Вітаю українців та весь світ з нашою Перемогою! … Дякую усім у світі, хто допомагав мені в цій сьогоднішній перемозі» – написав Петро Порошенко, а точніше людина, яка веде сторінку Президента. «Аж не віриться... Надя їде додому! Звільнення Савченко — найкраща новина останнього часу…» – таким дописом поповнилась в той день сторінка Олега Ляшка. У свою чергу, Єгор Соболєв в одному пості зумів поєднати меседж, що «брехливий та жадібний ставленик клептократії давно втратив моральне право очолювати нашу державу», закликав «демонтувати клептократію» та «закласти підвалини доброчесного та ефективного народовладдя», і висловив сподівання, що у цій справі матиме честь діяти разом з Надією Савченко. Однак найбільш активною і багатослівною в той день була прес-служба Юлії Тимошенко. Надія Савченко дає короткий коментар по прильоту; Тимошенко з Надією тримаються за руки; Юлія Володимирівна з букетом квітів та мамою льотчиці – це лише декілька відео та фото з тих, що рясніють на сторінці лідера «Батьківщини» за 25 травня.

В цей день адвокат Ілля Новіков був більше ніж лаконічним. + – саме так прокоментував юрист звільнення та повернення додому своєї підзахисної. Важко уявити, якому тиску піддавались в Росії Ілля та його колеги за ті майже два роки, що захищали українку. «И все-таки, почему вы защищаете убийцу» – запитав у Іллі Новікова російський журналіст у вересні 2014-го року. «Идите на@уй» – коротко і разом з тим вичерпно відповів адвокат. Так, Новіков з колегами не змогли вибороти для своєї підзахисної виправдувального вироку суду. Однак, це було неможливо – Надію було призначено винною ще до судового розгляду. Єдине, що могли адвокати, це показати усьому світові абсурдність обвинувачень. З цим Ілля Новіков та його колеги впорались на «відмінно».

«Справедливість є, за неї варто боротися – говорила з екранів телевізорів та численних бігбордів в одній із передвиборчих кампаній тодішня лідерка БЮТ, а нині лідер «Батьківщини». Так ось, маленький «плюс», яким Ілля Новіков прокоментував звільнення Надії Савченко, зібрав у facebook більше вподобань і репостів, ніж всі разом взяті відеоінтерв`ю та фоторепортажі на сторінці Юлії Тимошенко, на які того дня була так щедра її прес-служба. І це, як на мене, один із прикладів справедливості. Все-таки іноді щирість та професіоналізм люди цінують більше за популізм та дешевий піар.

Вчора, в останній день весни, в Росії відзначали День адвокатури. Хочеться привітати з цим святом Іллю Новікова, Марка Фейгіна та Миколу Полозова. А також небагатьох інших, хто наважується кидати виклик авторитарній системі та хто присягу адвоката вважає чимось більшим за банальний набір слів.