Підготовка до місцевих виборів триває, на політичній арені з'являються нові та вже обкатані виборами проєкти. Партія Віталія Кличка «УДАР» намагається продемонструвати відмінну політичну форму, похвалившись — цілком в тренді — «новими обличчями».

Під час партійного з'їзду, який пройшов 26 серпня у Залі Чемпіонів НСК «Олімпійський», Віталій Кличко заявив, що «УДАР» піде на місцеві вибори окремо, будуватиме демократичну Україну та традиційно вже послався на досвід управління Києвом. До речі, окрема участь у виборах – не сенсація, адже новий Виборчий кодекс не дозволяє брати участь у виборах партійним блокам. Міський голова столиці та лідер Асоціації міст не заглиблювався у перипетії новітньої політичної історії нашої держави, зокрема, той доволі тривалий період, коли він головував у партії «Блок Петра Порошенка», а бренд «УДАРу» чекав кращих часів.

Серед п'яти представлених нових членів «УДАРу» троє безпосередньо пов'язані з київською владою, і це означає, що головний акцент партія Кличка, яку очолює експарламентарій Оксана Продан, буде робити саме на боротьбі за владу у столиці. Біля київського стерна Кличко перебуває вже 6 років, і соціологи віддають йому на старті понад 40% симпатій виборців. Проте є нюанс: чим більше бажаючих оголошуватиме про намір балотуватися на посаду мера Києва, тим нижчим ставатиме рейтинг діючого мера. Нічого екстраординарного, швидше, закони політичного ринку: нові пропозиції часто викликають підвищений інтерес.

Натомість Віталій Кличко демонструє наявність президентських амбіцій, які кілька років залишалися законсервованими. Спорудження на Печерських пагорбах гігантського флагштоку та підняття найбільшого в Україні Державного Прапора – цілком символічний жест, який у політикумі сприйняли доволі однозначно. Кличко кинув рукавичку багатьом учасникам політичного процесу, і сприймають його всерйоз. Серед іншого, це означає, що київські вибори розглядатимуться у контексті політичної турбулентності, яка властива Україні кожної осені, проте на фініші 2020 року ризикує сягнути передмайданних показників.

Віталію Кличку доведеться вже сьогодні визначатися зі своїми майбутніми союзниками на столичному плацдармі. Хоча «УДАР» відчуває випромінювання популярності свого лідера на партійному рейтингу, розраховувати на формування більшості у Київраді партії не варто. До того ж місцеві вибори пройдуть не лише у столиці, за владу «УДАР» розраховує боротися і у знакових мегаполісах (про це свідчить підвищена увага до львівської представниці партії Оксани Юринець). Власне, створювати політичні альянси доведеться у різних регіонах країни. Аналіз партійних програм та особистого досвіду доводить, що «ударникам» найбільш близькі позиції «Європейської солідарності», і альянс двох політичних сил може бути втілений у життя. Звісно, якщо замість прагматичних інтересів гору не візьмуть амбіції.