Ситуація, що розгортається нині в нашій державі, примушує багатьох українців згадати національну максиму про жабу та гадюку. Чи згадають про неї політики?

Україна продовжує переживати найсильнішу кризу за роки незалежності. Вона хіба що не виглядає подібною тим, що описані в підручниках історії, які розповідають про Українську Революцію 1917 -1921 років. Але події у ХХІ столітті розвиваються більш швидко, час є більш сконцентрованим. Зміни відбуваються на черепаховій швидкості, що не відповідає очікування переважної більшості громадян. Україну не привели до процвітання. Навпаки – ми залишаємося найбіднішою країною Європи, що виглядає знущанням з огляду на український потенціал.

Чи потрібно наводити порядок? Безумовно. Чи варто було починати саме з Геннадія Корбана? Думаю, що у цій послідовності є власна логіка, оскільки сам Геннадій Олегович та його соратники звикли реалізовувати ідеї прикладної конфліктології у повсякденному житті. Вони вміло використали патріотичне піднесення, ставши першими патріотами України навіть у назві власної політичної сили. «Влада знищує патріотів» — під це гасло можна зібрати велелюдний мітинг навіть без організованої партійної структури.

Чи випустить слідство Геннадія Корбана на волю? Маю з цього приводу неабиякі сумніви, оскільки такий сценарій продемонструє кричущу слабкість державної машини. Втім, результати судового процесу наперед прогнозувати ніхто не візьметься, як і термін його безпосереднього початку. Справа в іншому: ситуації в країні нагадує один великий тераріум, у якому мільйони громадян ще не усвідомлюють наслідки кризи, що розгортається.

Ефективна робота Верховної Ради буде паралізована, а коаліція лусне мов мильна бульбашка, і зробить це дуже гучно попри млявий характер власного існування протягом майже року. Свобода слова буде все більше полягати у інформаційних ударах медіа, які належать олігархам. Простір соціальних мереж належатиме мародерам від ситуації, які вправно розхитуватимуть залишки стабільності немов вправний стоматолог, який прагне виколупати хворий зуб.

Сьогодні очевидно, що Україна ризикує бути роздертою на шматки, якщо всі учасники конфлікту не зупиняться і не усвідомлять: жити по-старому не дадуть ні мільйони людей, ні історичні обставини. Написати нові правила гри ще реально, навіть дотримуватися їх. Варто лише пам'ятати: у житті нема додаткових дублів як у кіно, і втрачені шанси на створення державності повертаються хіба що за кілька поколінь. І національна ЖАБА накриє всіх без виключення, незалежно від її ступеня отруєння ГАДЮКОЮ.