Володимир Зеленський компенсував Ігорю Коломойському минулорічну втечу з «Буковелю». Уряд запровадив «карантин зимових канікул», від якого волосся встало дибки у багатьох громадян України. Прихильники Дональда Трампа спробували зірвати процедуру затвердження Конгресом обрання Джо Байдена та Камали Гарріс. «Плівки Зайцева» завдали чергового удару по іміджу Лукашенка.

Хоча цього року Володимир Зеленський не літав до Оману, його поява на людях не принесла оптимізму. Президент ефектно з'явився на гірськолижній трасі у день початку «карантину зимових канікул» та річницю знищення іранською ППО українського пасажирського лайнера. Інші відвідувачі популярного курорту охоче фотографувалися з президентом, тоді як у кількох областях обурені різким підвищенням тарифів на житлово-комунальні послуги громадяни перекривали автомобільні траси.

Карантинні обмеження, запроваджені урядом, виявилися трагікомічними, адже неможливість придбати у супермаркетах промислові товари не знаходила логічного пояснення. Власне, як не зуміли чимало громадян України отримати відповідь на питання: чому при заповнених під зав'язку підземних сховищах газу виникає потреба збільшувати тарифи, причому паралельно зі скасуванням пільгових 100 кіловат електроенергії для кожного домогосподарства чи квартири? Прірва, яка існує між владою та громадянами, збільшується просто на очах.

Про це свідчить, зокрема, ситуація навколо вакцинації громадян України від коронавірусу. Віктор Медведчук продовжує просувати російську псевдо-вакцину Sputnik V, кидаючи на рекламну кампанію значні фінансові та інформаційні ресурси. МОЗ на чолі з Максимом Степановим намагається довести, що закупівля китайської вакцини через фірму-прокладку є вимогою виробника. Друга президента Зеленського підозрюють у контрабанді вакцини Pfizer та підпільному вакцинуванні тих, хто вважає себе VIP-ами.

Резонансні події відбулися на Святвечір християн східного обряду у США. Там прихильники Дональда Трампа (нагадаю, що у листопаді 2020-го за нього віддали голоси біля 70 мільйонів виборців) спробували штурмом Капітолія завадити процесові затвердження Конгресом результатів президентських виборів. Захопити будівлю Конгресу на кілька годин протестувальникам вдалося, але добитися більшого – ні. Не останню роль у стабілізації ситуації зіграла позиція Майка Пенса, адже віце-президент США відмовився порушувати закон та не визнавати результати волевиявлення американців. Акаунт Дональда Трампа у Twitter за підсумками подій був пожиттєво заблокований, всередині Республіканської партії розпочалися дискусії про майбутнє, а демократи намагаються за будь-яку ціну збільшити перевагу над опонентами.

Оприлюднення розмов з кабінету голови білоруського КДБ Вадима Зайцева, датованих квітнем 2012 року, навряд чи суттєво змінило ставлення світового політикуму до Олександра Лукашенка. Прагнення загнати політичних опонентів «під плінтус» тому було властиве і тоді, і зараз. Інше питання – чому резонансні записи з обговоренням вбивства політичних опонентів білоруської влади так довго «витримувалися». Реакція української влади на згадування на «плівках Зайцева» Павла Шеремета, на жаль, передбачувана – представники МВС встигли запевнити, що ця інформація не впливає на версію слідства. Було б дивно очікувати іншого у коронавірусній монархії Зеленського, де найголовнішим міністром є Арсен Аваков.