Російсько-українська війна дала старт процесу деміфологізації Росії. У Кремлі на це вирішили реагувати асиметрично: спустили з повідка Євгенія Пригожина, якого часом називають «кухаром Путіна».

Пригожин – не лише земляк Путіна, який створив амбітний бізнес у сфері громадського харчування, настільки амбітний, що одного разу сам обслуговував «дорогого Владіміра Владіміровіча». Невдовзі після цього Пригожин почав надзвичайно активно використовувати державні кошти, що дозволило йому стати мільярдером. У пасиві (чи активі – залежить від сприйняття його клієнтів) «кухара Путіна» — дві судимості, покарання за якими він відбував ще у часи існування СРСР.

Варто підкреслити: Пригожин вже не перший рік виконує для Кремля «складні доручення», причому без зайвої делікатності. Він створив «фабрику тролів» в Ольгіно, яку можна назвати помітним гібридним інструментом політичного впливу минулого десятиліття. Пригожин профінансував низку пропагандистських фільмів, зокрема, скандальний «Сонцепьок». Буквально днями Пригожин гучно заявив, що впливатиме на перебіг mid-terms  у Штатах. Подібна «блатна романтика» для персонажа, який перебуває під санкціями США, ЄС, Австралії, Японії не виглядає дивною. Куди цікавіше виглядають постійні атаки пригожинських медіа на губернатора Петербургу Алєксандра Бєглова, які виглядають класикою політичної взаємодії земноводних з плазунами.

Не менш цікавим виглядає тандем Пригожин – Кадиров, який доносить до широкого загалу та вух Путіна власну позицію. Їм вдалося доволі легко «з'їсти» командувача Центрального військового округу генерал-полковника Лапіна, проте цілком компліментарно відгукнулися про дії генерала  Суровікіна у Херсоні. Схоже, на «чеченській кухні» можуть підсмажити ще багатьох російських генералів.  

Що стосується ПВК «Вагнер», то це, мабуть, найбільш відомий проєкт Пригожина. І найбільш кривавий – його сліди можна було навіть до лютого 2022 року знайти в Україні, Сирії, країнах Африки, де були інтереси Кремля. Восени цього року Пригожин особисто виступив VIP-вербувальником ув'язнених, особисто відвідуючи колонії. До речі, з «зірками героя» РФ та так званих ДНР та ЛНР на грудях. Тим цікавішою виглядає страта «вагнерівця» Нужина у фірмовому стилі цієї ПВК. Вона виглядає показовою, мовляв, зрадників може очікувати лише смерть.

Припускаю, що Євгеній Пригожин, якого можна назвати «соціально близьким» Путіну, невипадково з'явився на авансцені російської політики. Причина його появи: прагнення довести Заходу, що Росія може просто «зірватися з котушок», якщо тиск опонентів виявиться надмірним. І в цьому процесі буде багато крові та бруду, з яких готує свої «страви» Пригожин.