Україна без надмірного ентузіазму відреагувала на останні дії Лукашенка. Зеленський та Порошенко – кожен у власний спосіб – продемонстрували турботу про українських військових. Відеоконференція політичних радників Нормандської четвірки завершилася безрезультатно. «Дзеркало тижня» написало про закон про олігархів. Томаш Фіала купив «Українську правду». Україну відвідав один з лідерів «зелених» Німеччини. Джозеф Байден зробив реверанс NordStream2.

Захоплення режимом Лукашенка Романа Протасевича та Софії Сапеги не могло залишитися без реакції країни, яка називає себе демократичною. Проте санкції, запроваджені Україною проти Білорусі, важко назвати надмірними та принциповими. Так, закрито повітряний простір нашої держави для білоруських літаків. НКРЕКП до 1 жовтня 2021 року заборонила імпорт електроенергії з Білорусі та Росії, наче за 4 місяці Путін та Лукашенко стануть демократами. Тим часом Білорусь запровадила ліцензування проти окремих українських товарів. Нагадаю, що товарообіг між нашими країнами у 2020 році склав біля 4 мільярдів доларів, причому експорт з Білорусі вдвічі перевищував український.

У політичному сенсі фракція «Слуга народу» гучно оголосила про виключення зі своїх лав Євгенія Шевченка, який не так давно мав аудієнцію у Лукашенка, проте для офіційної реалізації цього рішення потрібно дочекатися пленарного засідання Верховної Ради. Тема перенесення з Мінська до іншого міста майданчика для переговорів про врегулювання конфлікту на Донбасі зазвучала з новою силою, проте далеко не факт, що Росія легко на це погодиться. До речі, відеоконференція радників Нормандської четвірки передбачувано пройшла безрезультатно.

Володимир Зеленський вніс на розгляд Верховної Ради законопроєкт про основи національного спротиву та збільшення чисельності Збройних Сил України. За кострубатим визначенням ховається пропозиція створити систему територіальної оборони, яку останніми роками вважають панацеєю від широкомасштабної російської агресії. Петро Порошенко побував на лінії зіткнення, де не лише почастував військових полуницями, але і передав 10-й окремій гірсько-штурмовій бригаді комплекс відеоспостереження, спроможний підвищити безпеку наших захисників.

«Дзеркало тижня» написало про законопроєкт про олігархів, підготовлений командою Зеленського, без ознак поваги, чим викликало дискусію з публічними захисниками влади. Щоправда, відсутність тексту ініціативи у відкритому доступі робить обговорення безпредметним для широкого загалу. Чеський інвестиційний банкір Томаш Фіала купив ветерана інтернет-медіа країни – «Українську правду», пообіцявши не змінювати редакційну політику.

Газопровід NordStream2 обговорювали не лише у Києві, де побували співголова партії «Союз90/Зелені» Роберт Габек, але і прем'єр Словаччини Едуард Хегер. Обидва політики не відчувають сантиментів до проєкту, який просуває «Газпром», наполегливо долаючи перепони. Натомість Джозеф Байден, якого ближчим часом в Україні чекати не варто, назвав санкції проти компанії NordStream2 та її директора Маттіаса Варніга контрпродуктивними, наче пропонуючи Владіміру Путіну напередодні саміту у Женеві зробити крок у відповідь.