Володимир Зеленський змінив тональність у спілкуванні з мешканцями ОРДЛО. Дмитро Кулеба та Андрій Єрмак побували у Вашингтоні. Жан Беленюк здійснив олімпійський подвиг. Євген Марчук та Олександр Ройтбурд пішли з життя. Микола Чаус опинився під цілодобовим домашнім арештом. Смерть Віталія Шишова не залишилася непоміченою.
Володимир Зеленський вибрав (з)ручний для ОПУ телеканал «ДОМ» для оприлюднення нових підходів до врегулювання конфлікту на Донбасі. Президент запропонував мешканцям ОРДЛО, які відчувають себе росіянами, перебиратися до РФ, запевнивши, що Донбас ніколи не буде російським. Теза має право на життя, проте до її оприлюднення варто було зважити на можливості російської пропаганди розвернути її у власних інтересах. На думку Зеленського, 90% відповідальності за врегулювання конфлікту на сході України лежить на Владимірі Путіну, який не виконав навіть обіцянку про забезпечення допуску представників Червоного Хреста до ОРДЛО. Президент України чомусь впевнений, що багатьом росіянам соромно через загарбання Криму.
Українська влада продовжує підготовку до візиту Володимира Зеленського до Вашингтону, який на Банковій розцінюється як головна подія року у сфері зовнішньої політики. У США побували Дмитро Кулеба та Андрій Єрмак, які зустрілися з держсекретарем Ентоні Блінкеном, радником Байдена з питань нацбезпеки Джейком Салліваном, конгресменами. Кулебі довелося запевняти американських журналістів (читай – тамтешній істеблішмент), що жодного розвороту у зовнішній політиці України не сталося. Українським дипломатам залишається хіба що молитися, щоб Давид Арахамія та йому подібні зберегли режим мовчання на теми зовнішньої політики.
Парламентський представник «Слуги народу» Жан Беленюк виграв «золото» Олімпіади, яке стало єдиним для української команди. На жаль, національна збірна виступила найслабше за роки незалежного існування. Куди активніше обговорювалися випадки демонстрації позитивного ставлення українських спортсменів до успіхів представників Російського олімпійського комітету (збірна РФ, як відомо, через допінговий скандал позбавлена права виступати під власним прапором). І тут треба відверто сказати, що українська інформаційна машина виявилася не готовою до контактів наших спортсменів з росіянами в Токіо.
Минулого тижня пішли з життя Євген Марчук та Олександр Ройтбурд. У обох за життя не бракувало опонентів та недоброзичливців, проте перший голова українського СБУ та талановитий митець намагалися доводити власний потенціал не розмовами, а конкретними справами в інтересах держави та суспільства.
Колишній суддя Микола Чаус після практичного ритуального затримання детективами НАБУ у лікарні «Феофанія» опинився під цілодобовим домашнім арештом. Це рішення Вищого антикорупційного суду помітно контрастує не лише з вердиктами стосовно інших підозрюваних, але і з фактами біографії Чауса, який має досвід втечі від слідства.
У Києві загинув директор «Білоруського дому» Віталій Шишов. Його смерть, яка мало схожа на самогубство, спровокувала обговорення на тему «Кому вигідно?». Публічне готовність генерального прокурора Ірини Венедиктової «не допустити політизації розслідування», на жаль, має мало спільного з стрімким та ефективним розслідуванням. Цілком вірогідно, що ключ до розкриття злочину лежить в усвідомленні ступеня співпраці російських та білоруських спецслужб у кожному конкретному випадку.