Володимир Зеленський зустрівся з Джозефом Байденом. Денис Шмигаль робив економічні заяви. Віталій Кличко підтримав Арміна Лашетта. Людмила Денисова знайшла неконституційні положення у законопроєкті «про олігархів». Олександр Трухін прокоментував ДТП за власної участі. У Києві горів костел Святого Миколая. Росія завдала чергового удару по кримських татарах.

Про візит Володимира Зеленського до США сказано багато. У сухому залишку – відновлення Комісії стратегічного партнерства та додаткових 60 мільйонів доларів на збільшення обороноздатності України у вигляді нової партії ПТРК Javelin та іншого військового обладнання. Підтримка вступу України до НАТО не набула хронологічного виміру, а порозуміння про небезпеку NordStream2 не спричинило запровадження нових санкцій проти Росії. Чи міг би Володимир Зеленський витиснути з візиту більше? Навряд чи.

Цікаво, що омбудсман Людмила Денисова, не дочекавшись формального повернення Зеленського з-за океану, повідомила, що деякі норми законопроєкту «про олігархів» є неконституційними. Вона запропонувала направити документ до Венеційської комісії, щоб отримати незалежну оцінку. Після першого читання до резонансного законопроєкту зареєстровано понад 1200 поправок, і бліцкриг щодо його остаточного  ухвалення виглядає маловірогідним.

Денис Шмигаль повідомив, що частину отриманих від МВФ наприкінці серпня коштів доцільно спрямувати на соціальні виплати. Якщо паралельно оцінити темпи зростання ціни природного газу на європейських хабах та заклик прем'єра до місцевої влади встановлювати справедливі тарифи за послуги у ЖКГ, нескладно здогадатися, що осінь-2021 буде швидше за все гарячою.

Віталій Кличко вирішив підтримати кандидата у канцлери від ХДС/ХСС Арміна Лашетта, виступивши на передвиборчому мітингу у Ганновері. Партія Ангели Меркель тим часом помітно втрачає очки на фінішній частині «великих перегонів» до Бундестагу. Навряд чи виступ київського мера, відомого громадянам Німеччини як боксер-важковаговик, поліпшить становище християнських демократів. Та й сам Кличко, який рушив до Німеччині на фоні масштабної пожежі у костелі Святого Миколая у Києві, ризикує отримати чимало негативу. Сама пожежа продемонструвала спроможність представників українського бізнесу не залишатися осторонь проблем та відновила дискусію про доцільність передачі споруди вірянам-католикам.

Народний депутат від «Слуги народу» Олександр Трухін прокоментував ДТП за своєї участі, згадку про яку активно вичищали з різноманітних інформаційних ресурсів. Депутатське пояснення виглядає швидше формальним та скупим, до того ж Трухін проявився після передачі Національною поліцією розслідування до юрисдикції Державного бюро розслідувань.

Росія завдала потужного удару по кримських татарах, затримавши заступника голови Меджлісу Нарімана Джеляла, якому інкримінують причетність до диверсії. Джелял брав участь у інаугураційному саміті «Кримської платформи», реакція Кремля не забарилася. Показово, що прес-секретар Путіна Дмітрій Пєсков, підтверджуючи готовність свого шефа зустрітися с Володимиром Зеленським, наголосив, що про окупований Крим у Кремлі говорити не збираються.