Володимир Зеленський після двотижневої паузи висловився про свої офшори. У Києві пройшов саміт Україна – ЄС. РНБО провела засідання у стилістиці fusion. Міхеїл Саакашвілі отримав перші результати свого голодування. На Донбасі українські військові затримали бойовика з російським паспортом. Путін та Медведєв продовжили процес дискредитації України. Кремль активно «продавав» українцям візит Вікторії Нуланд до Москви.
Команда Зеленського, витримавши паузу, сформулювала відповідь президента з приводу Pandora Papers. Назвати її переконливою язик не повертається: Володимир Зеленський розповів в ефірі ICTV, що офшори були звичною практикою, «95 квартал» відзначався гострою політичною сатирою, а «товариш Петро» (Порошенко) про це вже говорив у 2019 році на президентських дебатах і більше нічого не знайшов. Проте питання не в офшорах, а у понад 40 мільйонах доларів з рахунків ПриватБанку, які опинилися на офшорних рахунках Зеленського, бо ці гроші, швидше за все, були вкрадені. Щодо сатири, до за президентства Януковича у «95 кварталу» її вістря було спрямоване в бік опозиції. Називати розслідування 600 журналістів з десятків країн результатами дій Порошенка – це просто невігластво.
Достеменно невідомо, чи говорили Урсула фон дер Ляєн та Шарль Мішель з Володимиром Зеленським про офшори під час саміту Україна – ЄС. Він пройшов швидко, завершився підписанням багатостраждальної угоди про спільний авіаційний простір. Зеленський не втримався від уколу своїх візаві шпилькою про невизначеність дати вступу України до ЄС, а шеф європейської дипломатії Жозеп Боррель заявив, що у російсько-угорській газовій угоді нема порушень законодавства Європейського Союзу. Київ та Брюссель продовжують танцювати навколо Угоди про асоціацію, і перспективи інтенсифікації євроінтеграції України ближчим часом далеко не очевидні.
Улюблена іграшка Зеленського – Рада національної безпеки та оборони – провела чергове засідання, під час якого ухвалила План оборони України, Стратегії інформаційної та біологічної безпеки. Секретар РНБО Олексій Данілов визнав, що у рішенні про представників криміналітету виявилося понад 100 помилок у прізвищах та іменах, які тепер виправляють. Подібна ситуація, за великим рахунком, є приводом для скандалу, адже запровадження санкцій проти громадян України суперечать законодавству.
Українські військові на Донбасі затримали шпигуна на Донбасі, який маскувався під співробітника Спільного центру координації і контролю. Проте Росія відмовилася від участі у діяльності СЦКК кілька років тому, тому бойовику на прізвище Косяк не вдалося ввести наших військовослужбовців в оману. У нього знайшли російський паспорт та відеодокази безпосередньої участі в обстрілах українських позицій. Кремль вирішив у відповідь заблокувати роботу СММ ОБСЄ у ОРДЛО.
Міїхеїл Саакашвілі продовжує голодування і отримав його перші результати: десятки тисяч громадян Грузії вийшли у центр Тбілісі з вимогою його звільнити з-під варти. Це ще не нова версія революції троянд, але тривожний дзвіночок для «Грузинської мрії», яка продовжує бути монополістом влади. Показово, що відсутність у Саакашвілі грузинського громадянства його прихильників не зупиняє.
Діючий та колишній президенти Росії продовжили процес дискредитації України. Владімір Путін додав до припущення, що українська ГТС може «луснути» в разі збільшення обсягів транзиту російського газу, твердження, що Україна відбирає зі своїх сховищ газ, який належить європейцям. Фактів, які підтверджують ці заяви, Путін не надав. Дмітрій Медведєв заявив, що з українським керівництвом взагалі неможливо мати справу. Він, очевидно, вирішив показати Вікторії Нуланд, яка відвідала Москву, власні наміри щодо України. До речі, показово, що візит Нуланд російські пропагандисти намагалися «продати» українцям як масштабну «зраду».