Форма збірної України з футболу стала зброєю у гібридному протистоянні з Росією. Команда Зеленського зіпсувала позитивне враження від його розмови з Джозефом Байденом. Президент продовжує генерувати рішення, які викликають сміх. Дмитро Кулеба побував у Берліні. Після четвертої серії «плівок Медведчука» Петро Порошенко відповів на питання, які вони породжували. «Голос» увійшов у період зламу.

Великий спорт ніколи не був поза політикою, і проведення Євро-2020 це лише підтвердило. Форма української збірної з футболу, на якій зображено силует карти нашої держави у міжнародно визнаних кордонах, викликала бурхливу реакцію у Росії. Тамтешні ентузіасти здійснили кілька інформаційних атак, проте єдине, чого зуміли досягнути: напис «Героям слава», який був розташований на внутрішній стороні футболки, Українська асоціація футболу погодилася прикрити… картою України. Фактично за рахунок Росії Україна зуміла нагадати десяткам мільйонів європейців, що Крим – це Україна.

Владімір Путін, як не дивно, на форму української футбольної збірної відреагував стримано. Його більше обурив законопроєкт «Про корінні народи», внесений на розгляд парламенту Володимиром Зеленський. Путін прогнозує після його ухвалення ледь не втечу мільйонів росіян з України. Залишилося дочекатися обіцяної Путіним статті про історію України, щоб визнати напрями нових гібридних ударів Кремля.

Телефонну розмову Джозефа Байдена та Володимира Зеленського можна було б занести в актив українському президенту завдяки запрошенню відвідати Вашингтон у липні. Проте #ЗеКоманда вирішила на офіційному сайті ОПУ приписати слова Зеленського Байдену, що викликало непорозуміння з Білим домом. Це Андрій Єрмак, розмову якого влітку 2019 року з Куртом Волкером та Рудольфом Джуліані оприлюднила телекомпанія CNN, впевнений, що у відносинах зі США Україна 2 роки все робить правильно. Натомість держсекретар Ентоні Блінкен вважає, що Україна перед зустріччю Байдена та Зеленського має продемонструвати успіхи у судовій реформі, запровадженню ефективного корпоративного управління та боротьбі з корупцією. Чи встигне монобільшість виконати домашнє завдання протягом 1,5 місяців? Питання поки є риторичним.

Володимир Зеленський продовжує генерувати резонансні заяви, яким складно знайти логічне пояснення. Після президентського Університету майбутнього, про створення якого підписано указ та готується законопроєкт, глава держави запропонував висадити 1 мільярд дерев протягом трьох років та створити новий парк у кожній територіальній громаді. Мегаломанія Зеленського наразі виглядає спробами прикрити економічні та соціальні проблеми, адже діалог з МВФ триває без помітних успіхів, і основними джерелами поповнення бюджету-2021 зараз виглядає нове затягування пасків та посилення податкового тиску.

Президент побував у зоні операції Об'єднаних сил, як наголосили в ОПУ, за 700 метрів від позицій бойовиків. Очевидно, що ці поїздки зміцнюють рейтингові позиції Зеленського, який відірвався не лише від переслідувачів у президентському рейтингу, але і від партії «Слуга народу». Останню, як стверджують соціологи, від «Європейської солідарності» відділяє хіба що статистична похибка. Цікаво, як вплине на рейтинг влади купання голови виконкому Нацради реформ Міхеїла Саакашвілі у Азовському морі з наступними закликами перетворити Маріуполь у аналог курорту Батумі на Чорноморському узбережжі Грузії.

Дмитро Кулеба у Берліні не зумів порозумітися з німецькими посадовцями з ключових питань двосторонніх взаємин. Відмову ФРН постачати Україні летальне озброєння український міністр назвав «політичним рішенням». Проте за будь-якої тональності розмов Україна зараз не в змозі відмовитися від діалогу з Німеччиною, яка, серед іншого, залишається членом Нормандської четвірки.

Денис Бігус у четвертій порції «плівок Медведчука» оприлюднив звинувачення на адресу Петра Порошенка у навмисному затягування обміну полоненими. Цікаво, що кіборг «Рахман» (Андрій Гречанов) не підтвердив ці слова одного з лідерів «ОПЗЖ», записи телефонних розмов якого перетворилися для багатьох у істину в останній інстанції. Петро Порошенко відповів на звинувачення в ефірі «Прямого», підсиливши аргументацію заявами про дипломатичні провали Володимира Зеленського, свідками яких стали всіх українці.

Сергій Притула оголосив про вихід з партії «Голос», на який майже два роки працював його світлий образ. За цей час відомий шоумен не здобув ані депутатський мандат, ані посаду мера Києва, на які претендував. Проте зумів здобути прихильність серед вже колишніх однопартійців: 10 депутатів з парламентської фракції «Голос» позначили готовність залишити її лави в разі, якщо не зуміють знайти спільної мови з Кірою Рудик.