Володимир Зеленський програв заочне змагання Ентоні Блінкену у розумінні якості перетворень в Україні. Давид Арахамія виявився прихильником Компартії Китаю. Віктор Медведчук залишився під домашнім арештом. Низка офіційних сайтів органів влади в Україні зазнали показової кібератаки. Четверо українських військових загинули в зоні ООС.

Ключовим моментом Конференції з питань реформ в Україні стало відеозвернення Ентоні Блінкена, в якому держсекретар США не лише позначив першочергові перетворення, необхідні Україні, але і зауважив, що наша держава втрачає третину ВВП через корупцію. Відверто кажучи, не зовсім зрозуміло, про що після цієї заяви говорили учасники зібрання протягом двох наступних днів. Натомість виступ Блінкена варто розглядати як прелюдію до переговорів Зеленського у Вашингтоні, і його тональність дозволяє припустити, що пауза з визначенням термінів проведення візиту не є випадковою. Позитивним моментом у столиці Литві стало підтвердження налаштування Люблінського трикутника на конкретні результати – у стратегічній (вступ України до НАТО та ЄС) і тактичній (протидія російській дезінформації) площинах.

Ще один цікавий момент: після конференції у Вільнюсі Світлана Тихановська заявила, що зустрічалася неформально з Володимиром Зеленським. Україна для неї залишається досі закритою – з усіх сусідніх з Білоруссю держав Тихановська не побувала лише тут. Офіційний Київ заяву пані Тихановської коментувати не став, уряд запропонував санкції проти фізичних осіб Білорусі, причетних до порушення прав людини. Команда Зеленського робить вигляд, що не розуміє: справжній вплив мають секторальні, а не персональні санкції.

Проте «Слуга народу» в особі лідера своєї парламентської фракції Давида Арахамії знайшла можливість продемонструвати ідеологічну наближеність до Комуністичної партії Китаю. У Пекіні люблять подібні компліменти від слабших, тому можуть підкинути Україні мільярд – другий доларів на інфраструктурні проєкти. Однак за таких умов розраховувати на порозуміння з Сполученими Штатами, м'яко кажучи, наївно.

Інший відомий політик – Віктор Медведчук – залишився під домашнім арештом ще на два місяці. Його ув'язнення є доволі комфортним, а пов'язані з головою політради «ОПЗЖ» активи поступово змінюють господарів, тікаючи від санкцій РНБО. На особливу увагу заслуговує прибуття Медведчука до Печерського суду, де його спокій забезпечували кілька десятків молодиків без жодної реакції з боку правоохоронців.

Минулого тижня низка офіційних сайтів державних органів влади, включаючи сайти президента, СБУ, НАБУ та Державної служби секретного зв'язку та захисту інформації(!!!), стали жертвами показової кібератаки. Після відсутності їх роботи протягом кількох годин стало зрозумілим, що тема кібербезпеки в Україні не є гіпертрофованою, а за стрімкою діджиталізацією ховається чимало проблем.

У зоні ООС у Донецькій та Луганській областях після нетривалого затишшя знову спостерігається ескалація. 4 українських військових загинули минулого тижня, що свідчить про помітну інтенсифікацію обстрілів з боку окупантів, активізацію роботи снайперів. Чи можна у цих умовах розраховувати на відновлення нормальної роботи ТКГ чи зустріч Нормандської четвірки – питання риторичні.