Володимир Зеленський відпочивав з пригодами. Петро Порошенко назвав дату свого повернення  в Україну та отримав арешт майна та активів. Жозеп Боррель побував в Україні. Події у Казахстані стали сюрпризом для багатьох. Олександр Лукашенко все активніше проводить лінію Кремля.

Початок року в Україні попри розмови про можливе російське вторгнення вийшов традиційно святковим, якщо не рахувати відтоку поліцейських через погіршення умов оплати праці та припущень про можливість запровадження карток на окремі продукти харчування. Тут у пригоді, на думку радника президента Олега Устенка, може стати додаток «Дія». До речі, Кабінет Міністрів встиг встановити максимальну ціну на батон та соняшникову олію.

Володимир Зеленський вирішив провести короткочасну відпустку у Буковелі – популярному гірськолижному курорті. Там він випадково (ну звісно) опинився в одному готелі з Ігорем Коломойським, очевидно, отримавши можливість обговорити проблеми прикладної деолігархізації. Гірше інше: українським політикумом циркулюють чутки, що Зеленський наприкінці тижня відбув на острови у Індійському океані, де менше допитливих вух та очей.

Петро Порошенко оголосив, що 17 січня повернеться в Україну та скористається правом позачергової зустрічі з генеральним прокурором. Час до повернення на Батьківщину лідер «Європейської солідарності» пообіцяв використати для діалогу з партнерами України. Влада на заяву лідера опозиції відреагувала асиметрично: напередодні Різдва Печерський суд арештував майно та активи Порошенка, ухваливши рішення у такий спосіб, щоб ускладнити процедуру подачі апеляції.

В Україні побував Жозеп Боррель. Керівник дипломатії Європейського Союзу відвідав Станицю Луганську та провів у Києві переговори з Денисом Шмигалем, який залишився «на господарстві». Заява Борреля «Безпека Європи неможлива без безпеки України» логічно лягає у посилення риторики Заходу напередодні безпекових консультацій з Росією. На російське хамство VIP-рівня США, НАТО, ЄС відповідають все більш жорстко, проте не відмовляються від проведення переговорів.

Драматичні події у Казахстані привернули увагу всього світу, і Україна не стала виключенням. Схоже, президент країни Касим-Жомарт Токаєв вирішив ліквідувати дуумвірат за участю Нурсултана Назарбаєва, скориставшись помітним незадоволенням діями Назарбаєва з боку пересічних громадян. Тому стара столиця Алмати опинилася в руках бандитів та мародерів, а у Нур-Султані панував спокій. Залучення військових контингентів з країн ОДКБ під приводом боротьби з тероризмом виглядає умовою співпраці Токаєва та Кремля, адже Росії дуже важливо в нинішній ситуації продемонструвати Заходу власний наступальний запал, нехай і в Центральній Азії.

Доки російські офіційні особи змагаються у жорсткості заяв на адресу США та їх союзників, Олександр Лукашенко остаточно перетворюється на кремлівського міньйона.  Події у Казахстані він назвав «спробою потопити Росії у крові», відзначивши, що 2022 рік стане «роком нових союзів». Дійсно, у свідомості багатьох нинішній рік є роком сторічного ювілею з дня утворення СРСР, хоча насправді той постав у липні 1923 року.  Ностальгія Путіна за Радянським Союзом добре відома, тому прагнення його відновити у той чи іншій формі з високою долею вірогідності стане modus operandi Кремля цього року. Лукашенко ж встиг закликати «повернути Україну до лона нашої церкви», вчергове використавши кремлівський наратив у власних публічних виступах.