Лідер парламентської фракції «Слуга народа» відомий своєю схильністю до резонансних заяв. Проте остання заява Давида Арахамії може змусити заздрити йому і китайських комуністів, і венесуельського президента Ніколаса Мадуро.

Диспетчер парламентської монобільшості оголосив про обговорення всередині фракції «Слуга народу» тимчасової заборони українським компаніям продавати газ за комерційними цінами. І від цієї ініціативи резонанс вийшов не менший, ніж від діджей-сету Давида Арахамії під час «Трускавця-2».

По-перше, своєю гучною заявою він вщент розносить запевнення Кирила Тимошенка про нормальне забезпечення України газом та відсутність підстав для паніки. Вже у п'ятьох регіонах недовірлива місцева влада запровадила режим надзвичайної ситуації для забезпечення теплом лікарень, шкіл та дитячих садків. Арахамія власною ініціативою лише доводить, що ситуація з газом в Україні  складна, а запасу міцності немає.

По-друге, прагнення спрямувати газ українського видобутку на потреби бюджетної сфери – це той випадок, коли добрими намірами вистелено шлях до пекла. Подвійна бухгалтерія у питаннях постачання газу завжди спричиняє махінації та оборудки, це неодноразово доведено Фірташем та іншими героями. До речі, саме облгазам, якими володіє Дмитро Фірташ, рішенням парламенту списано боргів на 60 мільярдів гривень.

По-третє, голову правління НАК «Нафтогаз України» Андрія Коболєва (за офіційною версією) звільнили з посади саме через неспроможність наростити видобуток газу в Україні. Цікаво, як це питання вирішуватимуть приватні компанії, якщо їх примусово позбавлятимуть обігових коштів? Зрозуміло, що в українських судах можна довго шукати справедливості, але ж суди є не лише в Україні, чи не так?

По-четверте, сама ідея подібної надзвичайщини руйнує і без того не надто сприятливий інвестиційний клімат в Україні. Невже Арахамія не в курсі, що відтік прямих іноземних інвестицій минулого року склав понад мільярд доларів, фактично встановивши рекорд за роки незалежності. Хто вкладатиме гроші у економіку країни, де правила змінюють без жодної тверезої аргументації? Китайські комуністи? Дзуськи – вони чудово вміють рахувати гроші.

По-п'яте, Арахамія відіграє роль лакмусового папірця для перевірки громадської думки. Зрозуміло, що він не сам продукує подібні новації, їх рівень свідчить, що на Банковій панує розгубленість, от-от – і почнеться паніка.

P.S. Управлінська безпомічність ЗеКоманди викликає оплески лише в одній столиці світу. Це Москва. Подумайте, чому?