Коли я чую співвітчизників, то чую завжди дві теми:

- як я люблю Україну, Україна – непохитна;

- усюди зрада, усі куплені, жах тай годі.

Дещо праві з того, а дещо з іншого боку. Але я помічаю, що дійсні переваги України недооцінюються. Для нас вони зрозумілі, що про це говорити. Але зараз Україна на міжнародній арені неабиякий гравець, тому нам кожному треба знати, вивчати та вміти користуватися своїми перевагами. Хтось їх зрозуміє не так, як це роблю я, але розмова про наші переваги повинна тримати у все більшому об'ємі. Це наше надбання, це наш ресурс, це паливо у нашу потужну зброю. Так ось:

  1. Україна – родюча країна. Ми живемо на самих родючих землях, тому треба це нагадувати оточуючим країнам, та й усій Європі, хто кого буде годувати, навіть коли газ скінчиться.
  2. Україна – миролюбна країна. Що з нами не роби, а українці хочуть миру. Ніхто не бажає піти у Московію, Польщу, чи Германію для того щоб помститися, ніхто не бажає загарбання чужої землі. Українці досі у три рази доброзичливіше ставляться до своїх сучасних ворогів, ніж ті до українців, а зі старими ворогами товаришують.
  3. Шанобливе ставлення до жінок. Ні у північного сусіда , ні у південного немає такої шани до жінки. Тільки шведи та норвежці мають такі рівноправні стосунки у родині, як українці. Жінка може і господарство тримати, коли її чоловік на війні чи заробітках,  чи сама це робити. У хаті жінка господарка, чоловік господар, бо частіше усього вони живуть окремою хатою. 
  4. Збалансована українська кухня знана у всьому свиті. Вона відрізняється своїм здоровим глуздом, та єднанням простоти тай майстерності. Клопотенко нам у поміч. А ще є борщ та вареники…
  5. Працьовитість українців поєднана зі кмітливістю та здатністю самому приймати рішення. Коли українець починає розуміти, що добробут він може зробити для своєї родини у законний спосіб, він починає працювати на заздрість оточуючим, це мають на увазі роботодавці усього світу.
  6. Українська діаспора є крізь, навіть у секторі Газа. Тож потужна підтримка України є усюди, це ще й розповсюдження нашої культури та нашого світогляду.
  7. Дивовижна та своєрідна українська культура, ми й самі ще її не знаємо, у ній поєднаний і багато тисячолітній досвід, магія і європейське бачення святу, якого зась шукати де інде. Співаймо разом.
  8. Україна – ненька для усіх націй, народів, усіх бажаючих оселитися. Унікальний досвід, який важко знайти у світі, коли православні українці добре товаришують із мусульманами, католиками, баптистами,  вірменами та азербайджанцями, росіянами та греками, татарами та німцями.  Коли нікого не сприймають як єврея чи турка, а дивляться на здібності та  життєвий шлях. Країна з найменшим рівнем антисемітизму у Європі.  Країна, де люди з національних меншин не бажають селитися у якісь анклави, а спокійно вибирають місце розташування, відкривають свої національні заклади, проводять культурні, спортивні, та інші заходи, навіть коли ворог вливає мільярди, аби посварити схід та захід, північ та південь.
  9. Україна – це країна, де громадська думка не буде тримати дулю у кишені, де народ не бажає терпіти, не боїться помилитися та сказати різке слово, та одночасно це країна, де ненавидять кровопролиття. Наші люди приймають своєрідність и можуть домовитись про допомогу, захист та інші суспільні дії. Унікальне громадське суспільство, яке прийняло мільйони переселенців, підтримало армію у найважчі часи. Такого досвіду  відсічи ворогу та бажання миру  годі шукати у наші часи ближче ніж у Ізраїлі. Наше суспільство не дихає злобою та ненавистю, ставить головним завданням для любої влади – збереження миру та мирне співіснування заради процвітання.