Деякі ТГ-канали поширюють зараз отаке повідомлення:
 
В Киеве задержали более сотни диверсантов за последние сутки.
В их числе были киевляне и граждане Беларуси, которые бежали от «режима Лукашенко» пару лет назад.
Самое смешное, что на часть из них в Беларуси были уголовные дела, которые резко прикрыли после чего эти пидарасы уехали в Украину.
Здесь, часто работая за копейки, они покупали и снимали недвижимость, дорогую технику.
Некоторые даже умудрялись работать журналистами украинских СМИ.
 
Ця інформація не відповідає дійсності. Офіційно повідомлялося, що більшість затриманих диверсантів — це громадяни України. Серед затриманих був лише ОДИН громадянин Білорусі. Затримано його було у Волинській області. Жодних подробиць про особу затриманого немає. Журналістом представлявся українець з Дніпровської області, а переселенцем (не біженцом) — громадянин України з Харкова.
Що на себе звертає увагу: у цьому брехливому повідомленні взято в лапки словосполучення «режим Лукашенка». Так можуть писати лише білоруські або російські пропагандисти. Жодне притомне українське видання так не напише.
 
Це або проплачена ворожа пропаганда, або вчинок аморальних та неосвічених людей, які в гонитві за трафіком втратили береги.
 
Пояснюю, чому поширення таких повідомлень є діяльністю, спрямованою проти національної безпеки України:
 
Подібна пропаганда спрямована на те, щоб спровокувати насильство проти білорусів, які живуть в Україні. Їх тут чимало. Всі вони в міру своїх можливостей та здібностей підтримують нашу спільну справу боротьби з ворогом. Будь-яке насильство проти когось них, окрім того, що може налякати та демотивувати інших, також може стати формальним приводом для введення лукашенківських псів. Поки вони там вагаються та мають сумніви, отже, нехай вагаються. Не тому, що треба боятися лукашенківських псів, це шпіци, але тому, що треба берегти сили, берегти ресурси.
 
І ще раз наголошую: всі притомні білоруси на боці України. Вони воюють за Україну. Вони займаються волонтерством. Вони допомагають біженцям в Польщі. Наразі в квартирі мого сина під Варшавою живуть три українські жінки-біженки. Іший воює в Україні. 
 
Я ненавиджу білоруський паспорт із моменту його отримання. Тому що на ньому не мій герб, не мої візерунки, не мої назви районів та вулиць. Прапор, під яким відбудеться ймовірне вторгнення, я теж ненавиджу. Це не білоруський прапор, а колоніальний. Людина, яку ця армія вважає верховним головнокомандувачем, для мене є узурпатором, державним злочинцем та психопатом. До речі, окрім іншого, Лукашенко вже порушує нещодавно змінену Конституцію, де записано, що з території Білорусі не може здійснюватися агресія проти іншої держави. Тобто цей можливий напад є злочинним із усіх боків. Відповідно, солдати цієї армії теж будуть злочинцями. Вони вже є злочинцями, якщо допомагають російським загарбникам на території Білорусі. І вони мають бути знищені.
 
Але цей режим не є білоруським. Його не було обрано. В 2020 році білоруси це продемонстрували світові. І заплатили за це свою ціну. Білорусь слід оголосити окупованою країною. І цього вимагають наші легітимні лідери.
 
Світ свідомий щодо існування іншої Білорусі. Її легітимна представниця проводить зустрічі на найвищому рівні. Вона оголосила участь лукашенківського режиму в цієї війні «національною зрадою». І почала антивоєнну кампанію. Один із найбільш медійних представників нової білоруської опозиції, Вадим Прокоп'єв, у перші ж дні приїхав до України з товаришами, щоби створювати білоруський військовий підрозділ (один із них!).
 
Він наголошує (і я це підтверджую): білоруси нещадно та жорстоко вбиватимуть лукашенківських псів. Навіть з особливим задоволенням.
 
А той, хто працює зараз на те, щоб посварити білорусів із українцями, є ворогом або посіпакою ворогів.
 
Слава Україні! Жыве Беларусь!
 
PS. Для ілюстрації використана карикатура білоруської художниці Ірини Батакової.