Як остозвизділо мені читати новини в інтернеті.

Чи може почитати?

Читати чи не читати новини в інтернеті?

Лядські ці питання вже за***бують……

(по матеріалам Леся Подервʼянського)

 

 

Пропоную розумній аудиторії розпочати конструктивну дискусію із питання співвідношення новин в інтернетах та задатків здорового глузду взагалі.

Поки що здоровий глузд почав розходитися із нашими ріднесенькими сайтами, особливо незрозумілого спрямування.

Радянщина знову починає піднімати голову, завуальована конспірологія набирає обертів, навіть дійшло до того, що на якомусь каналі виперся в ефір гладенький такий астролог на імʼя Владік Рос на повному серьйозі віщає про те, що саме в рік тигра проїсходіт якийсь піздець. А зараз як раз саме рік тигра. Далі очікуємо в телевізорі нащадків Алана Чумака, Толі Кашпіровського, або бєлого братства.

Так от. Від відсутності роботи або ж залишків здорового глузду українські і не дуже українські сайти знову почали потихеньку гнати зраду. Причому всі. Може дійсно якась потойбічна сила їх всім щось нашепотіла. Всі як один сунуть наратив про те, що у випадку наступу залізяччя з північного сходу нам швиденько прийде піздос. Ніхто навіть не хоче включити мозок і вкотре проаналізувати банальне співвідношення сил і засобів ЗСУ із батальйонами Яроша та сотень сотень сотень тисяч якихось малахольних. Ні хєра. Навіть близько. Меседж один – 15 хвилин і усьо, ядєрний пєпєл.

Як буду діяти пересічний чувак, що читає лише фейсбук чи надписи на парканах. Правильно – панікувати. А паніка річ то є дуже заразна, більше ніж ковід і набагато руйнівніша.

А розбавивши фейсбук чи паркан повідомленнями про те, що американці «евакуюють» дипломатів та радять своїм громадянам негайно тікати можна досягти реального ефекту попелу, навіть без ядрйоной бомби.

А розкласти на елементи якомога більше аргументів, що прямо впливають на результат війни якось не виходить. Тільки і чути – 100000000 тисяч. Всьо пропало. А, ось наприклад, якісний склад цих тисяч. Скільки там срочніков, скільки із цих срочників взагалі автомат в руках тримали і так далі. Який бойовий дух. Тим більше, що вони там вже місяці чотири на морозі тестікулами дзвенять. Де це все?

Якщо підійти однобічно – тоді дійсно всьо пропадьот очєнь бистро.

Ще до повноти картини. Авторитетна газета Вашингтон пост вчора о 10 годині 26 хвилин за східним часом видала в ефір ось цю статтю. Як годиться англійською мовою.

І спрацював зміксований на конспірології та давній кацапської традиції переваги західного над власним холопським (на московщині так було завжди, від Орди до есесесерії) принцип. Переклали гуглом на погнали в ефір такі українські сайти 24 канал, Українська правда, Ліга, Обозрєватєль.

І тільки два (два, Карл!!!!) сайти (Дзеркало тижня та Живий) дочитали американську статтю до кінця і погнали нє па дєтскі, що, мовляв, навіть вже розвідка вивезла якісь докУменти з Києва (мовою американського оригінала: "Ukrainian intelligence has moved sensitive files and equipment out of its headquarters in the capital to safe locations in the west of the country, according to officials familiar with the matter who, like others spoke on the condition of anonymity to discuss sensitive operations„).

Ні собі буя. Трьома словами. Ніхто навіть не замислився над питанням, фейк чи це не фейк, звідки і що вивезли, як перевірити, посилання на першоджерело. Американці дійсно молодці. Бо будь-яка їх інфа одразу стає частиною нашої культури. Перевага вищого медійного розуму над нижчим.

Це як з Рейтером та повідомленням про накопичення медсил кацапами на кордоні. Один в один.

Тому у якості підсумку закликаю усіх  тямущих блогерів, коментаторів, дописувачів активізуватися у напрямку підняття настроїв у суспільстві та наданні власних, але аргументованих прогнозів. Щоби оці поражєнчєскіє настрої не розколювали здоровий глузд.

 

ЗИ. Чомусь в українських сайтах забулося те, що донецькій аеропорт штурмували 242 дні. А бої за Савур-могилу? Яке було співвідношення сил та засобів.  

Ось чому і не завжди лижі та сухий асфальт є рідними братами………..