Розмінування чорноморських портів – потенційна загроза для безпеки держави

Військовий експерт Олег Жданов застеріг від поступок стратегічними інтересами заради короткотермінових вигод. За його словами, попередня угода щодо експорту українського зерна передбачає надання представникам РФ доступу до портів і суден та припинення бойових дій на час вивезення, що може негативно вплинути на хід війни в цілому.

«Відповідно до заяви генерального секретаря ООН, переговорні групи України та Росії дуже сильно зблизилися, домовилися і наступного тижня готові підписати підсумковий документ щодо вивезення зерна із України в обсязі до 27 мільйонів тонн. Що це означає, на жаль, жодна зі сторін не розголошує – ні російська, ні українська, ні турецька, яка також брала участь у цих домовленостях. (…) Є лише інформація, що Росія категорично наполягає на контролі, на допуску їх до погрузки, щоб вони могли контролювати погрузку на ці судна. (…) Зерно, яке перебуває в Україні, складає менше 1% від загального світового ринку зерна. Тобто розмова про те, що наше зерно спровокує якусь там продовольчу кризу, – це повний блеф і повна маніпуляція цифрами. Щоб ви розуміли, 7% світового обсягу зерна переробляється в спирт і біопаливо», – зауважив Олег Жданов.

Експерт є категоричним і щодо можливого перемир'я: «Будь-яке припинення вогню для нас може стати поразкою в цій війні. Заради зерна, яке не вирішує проблеми продовольчої кризи у світі…» Натомість російські загарбники під час отриманої досить тривалої перерви матимуть змогу перегрупуватися, підтягнути резерви і вдарити по наших містах та селах з новою силою. Тоді «у війні ми можемо просісти дуже сильно», наголошує Олег Жданов.

Нагадаємо, що минулого тижня у Стамбулі відбулася зустріч представників Туреччини, України, Росії та делегації ООН, ключовим питанням якої стало деблокування чорноморських портів і припинення вогню задля вивезення зерна. Чи не означає це, що наші мудрі керманичі не до кінця вірять у швидку Перемогу? Якщо ж вигнання окупантів з нашої землі – справа кількох місяців, хіба варто починати ризиковані ігри з розмінуванням?

P. S. Цю статтю відмовилося друкувати одне з українських видань. В Україні діє цензура. Якщо вам на очі не потрапляють матеріали з критичними висловлюваннями щодо дій влади, це не означає, що їх нема. Можливо, хтось потурбувався, аби ви їх не побачили. Єдність – це спільна робота для України, а не для президента чи його оточення.