«Кіборги» — слово, що отримало нове значення в українській історіографії. Вони символізує незламних та самовідданих оборонців ДАП(Міжнародний аеропорт «Донецьк» імені Сергія Прокоф'єва), що, ціною власного життя, захищали український Донецьк від навали московсько-сепаратистської чуми.

 

Бої за ДАП тривали з 26 травня 2014 року до 22 січня 2015 року і закінчились повною руйнацією старого та нового терміналів. В обороні аеропорту брали участь військові, волонтери і медики. За стійкість і незламність українських захисників ворог назвав їх «кіборгами». Вони стали символом мужності та відданості ідеалам вільної та незалежної України.

20 січня 2015 року проросійські сили підірвали новий термінал — бетонні перекриття і стеля у багатьох секціях обвалилися, поховавши під собою українських захисників. 22 січня вцілілі оборонці вийшли з терміналу, проте багато поранених і контужених українських бійців потрапили до полону. Бойовики обстрілювали летовищі з «Градів», мінометів і танків, також там працювали ворожі снайпери. 

Кульмінацією оборони Донецького аеропорту стала друга половина січня 2015 року. 13 січня упала диспетчерська вежа ДАП, а 20 січня окупантами було здійснено кілька підривів бетонних перекриттів терміналу ДАП — під завалами загинули 58 наших бійців. При чому, як завжди — у підлий спосіб. Після бойового зіткнення запросили перемир'я, забрали тіла загиблих та евакуювали поранених, тим часом замінували поверхи ПІД ЧАС ЗАПРОШЕНОГО НИМИ ПЕРЕМИР'Я !!!!, і зрештою поховавши під обвалами українських захисників, частина з яких загинула, а частина попала в полон.

Кіборги стали прикладом мужності та героїзму на конкретно взятій частині фронту. Вони вистояли, не вистояв бетон...

За ДАП воювали:

1 ОТБр
3-й окремий полк спеціального призначення
8-й окремий полк спеціального призначення
74 ОРБ
91 ОПОЗ
93 ОМБр 
Окрема добровольча чота «Карпатська Січ»
703 ІП
79 ОАеМБр
80-а аеромобільна бригада
81 ОАеМБр
90 ОАеМБ
122 ОАеМБ
95 ОАеМБр
831-а бригада тактичної авіації
ЦСО СБУ «Альфа»
ДУК
Батальйон «ОУН»
Грузинські добровольці.

Низький уклін УСІМ захисникам України

 

 

 

P.S. Частина інформації отримана від https://rudana.com.ua