Іспанська газета "El Pais" опублікувала статтю Володимир Зеленського «Україна здійснює кроки, аби уникнути банкрутства». Стаття категорично контрастує зі змістом фільму «Рік президента Зеленського». Одкровення починається прямо з назви – яке таке банкрутство? Звідки? Чому? Рік тому коли Зеленський став президентом, ні про яке банкрутство Україні не йшлося як таке. Так, Україна була далеко не Ельдорадо, але з твердження що через рік президент України буде говорити про можливість банкрутства країни, сміялися б 9 з 10 наших громадян – у першу чергу прибічники Зеленського.
Статті президента немає на офіційному сайті голови держави. Тому щиро раджу читачам прочитати її в оригіналі – посилання внизу. Для тих хто не володіє іспанською, відкрию таємницю – текст статті ідеально перекладає гул-перекладач. Очевидно – писали статтю у конторі Мендель, тож і переклали її іспанською на рівні 3-го класу – без ідіом, і складних обертів. Що ж написав президент України?
Про те що Україні потрібні гроші. Негайно потрібні гроші. «Без цього з'являться ознаки банкрутства, яке занурить Україну в злидні. Відновлення після банкрутства буде довгим і важким. Ми не можемо ризикувати життями мільйонів людей, і з цієї причини ми чекаємо на нову програму фінансування від МВФ та Всесвітнього банку». Я насмілюся нагадати, що за президента Порошенка МВФ та Світовий банк не відмовляли Україні навіть під час гострих фаз війни. З моменту ж інавгурації резидента Зеленського МВФ нашу країну просто ігнорує.
Чому ж МВФ мусить дати гроші Україні? Доводи які навів президент Зеленський всерйоз викликають занепокоєння – чи справді президент адекватно оцінює реальність? Просто пройдемося по пунктах.
«Ми провели більше реформ, ніж будь-який попередній уряд»… Що?! «Ми завершили створення антикорупційної системи»… Що?! «Україна… країна, яка уже має позитивний досвід боротьби з епідемією коронавірусу і яка може допомогти іншим країнам»… Що?!! Серйозно? У нас закінчилися власні проблеми?
А президент Зеленський не зупиняється. «Ми працюємо над програмою для інвесторів»… Взагалі-то, програми для інвесторів створювали за президента Порошенка – в країну зайшли "Ryanair", "IKEA", інвестори відкрили більше 200 нових підприємств. А нині? «Ми почали шлях до миру, розпочавши діалог з Росією, країною, яка не спілкувалася з попереднім урядом» — тобто шлях до миру, в розумінні Зеленського це зростання загиблих на 20% на тлі розведення сил? І нарешті. «Два знакових рішення: захистити українську банківську систему від олігархів і відкрити прозорий ринок землі».
Щодо ринку землі – правда. Закон про ринок землі – прийнятий. Але. Зеленський НІКОЛИ не прийняв би його силами своєї «монобільшості». Закон був прийнятий спільними зусиллями частини «Слуги народу», «ЄвроСолідарності» і «Голосу», після того як були прийняті всі поправки, що ї зажадала «ЄвроСолідарність». Так що це спільний успіх Зеленського і Порошенка. А от щодо захисту банківської системи від олігархів…
Зеленський відверто збрехав. На момент виходу його статті закон про неповернення банку «Приват» колишнім власникам ще не прийнятий. Натомість родина Суркісів відсуджує у державного «Привату» нові й нові обсяги коштів. По суті вся стаття Зеленського зводиться до тези: «МВФ і Світовий банк мусять дати Україні гроші, бо Україна прийняла закон про ринок земель. А закон про банки – потім… якось».
Виникає доречне питання – Зеленський всерйоз вважає, що у західних фінансових структурах сидять повні ідіоти? Він гадає, що там не знають української динаміки реформ? Не відають, які закони прийняті Верховною Радою? Там не знають хто і що довело Україну до загрози банкрутства? Нарешті – він думає там не відчувають різниці між тим, що говорить Зеленський всередині України і що він пише в іспанських газетах?
Боюся, у МВФ і Світового банку питання
виникне те саме, що й у мене. В якому, власне, світі живе президент
Зеленський? В реальному, чи…
https://elpais.com/internacional/2020-04-27/ucrania-toma-medidas-para-evitar-la-bancarrota.html
Бонус — та сама стаття Зеленського. Переклад мій.
«Україна здійснює кроки, аби уникнути банкрутства
Президент країни закликає до міжнародної солідарності.
Україна дуже хоче змінити міжнародне сприйняття і перестати бути жертвою. Це нелегко, враховуючи нові виклики епідемії коронавірусу і глобальної кризи що насувається.
Україна не змогла змінити економіку на основі сировини і сильно залежить від зовнішніх ринків. Це, і довготривалі реформи в царині модернізації, ставлять її перед черговою потенційною економічною кризою. Я радий бачити, що наші міжнародні партнери – Міжнародний валютний фонд (МВФ), Світовий банк та інші – готові допомогти нам в проведенні реформ, яких терміново потребує наша країна, а також у фінансових ресурсах, необхідних для обслуговування боргу. Без цього з'являться ознаки банкрутства, яке занурить Україну у злидні.
Відновлення після банкрутства буде довгим і важким. Ми не зможемо ризикувати життями мільйонів людей і з цієї причини ми чекаємо на нову програму фінансування від МВФ і Всесвітнього банку.
З літа 2019 року, коли був оновлений парламент і уряд, ми провели більше реформ, ніж будь-який попередній уряд. Ми завершили створення антикорупційної системи, ми реформували небанківську фінансову систему, ми прийняли більше 100 законів для модернізації і вдосконалення правової бази, ми починаємо реформувати застосовування закону, ми працюємо над програмою для інвесторів. З нашим парламентом ми нещодавно проголосували за два знакових рішення: захистити українську банківську систему від олігархів і відкрити прозорий ринок землі.
Україна – сільськогосподарська держава з репутацією європейської житниці. З нашої державної території, найбільшої в Європі, дві третини відповідають родючим сільськогосподарським землям. Аграрний сектор є основою національної економіки і становить 20% нашого ВВП. Тим не менше, Україна є одною з шести країн на планеті, які ще не відкрили свої сільськогосподарські ринки. Замість цього сільськогосподарські землі є основою одного з багатьох непрозорих секторів нашої економіки, який тримає мільйони українців у бідності. Ці два історичні закони важливі для українського народу який заслуговує на економічну стабільність і на відкритий, прозорий та справедливий аграрний ринок, а також на надійну банківську систему. Ці закони також є гарним прикладом того, як МВФ, Всесвітній банк та інші міжнародні партнери України демонструють готовність працювати з нами для досягнення процвітання, яке поділяють всі українці. Але Україна – не тільки країна, що звертається по допомогу, але й країна, яка вже має позитивний досвід боротьби з пандемією коронавірусу і яка може допомогти іншим країнам. Україна допомогла 25 країнам евакуювати своїх громадян з Китаю та відправила групу анестезіологів та відправила медичний антисептик до Італії.
В ці важкі часи Україна потребує підтримки міжнародних фінансових інституцій, таких як МВФ та Всесвітній банк. Говорячи про міжнародне співробітництво ми вдячні нашим партнерам, Німеччині і Франції, за підтримку мирних ініціатив України. Війна на Сході затяглася на шість років, унесла життя більш ніж 14000 осіб, переселила мільйони людей, підірвала нашу економіку і може мати ще більш серйозні наслідки у майбутньому.
Ми почали шлях до миру, розпочавши діалог з Росією, країною, яка не спілкувалася з попереднім урядом. Завдяки цьому нам вдалося звільнити 131 ув'язненого співвітчизника і повернути наші конфісковані кораблі, ми зберегли транзит газу через нашу територію, а також провели зустріч лідерів так званої Норманської четвірки, аби домовитися про шляхи до миру.
В цьому процесі підтримка Німеччини та Франції дуже важлива для нас. Європейський Союз підтримає нас у фінансуванні українських реформ, інвестує в подолання наслідків війни на Донбасі і підтримує санкції проти Росії за початок війни та за анексію українського півострова Крим. І сьогодні, і в майбутньому нам потрібна ця підтримка. Поки я президент, Україна буде надійним міжнародним партнером у всіх напрямках. Моя мета – збудувати сильну і квітучу Україну, тому що мій народ заслуговує на краще життя.
Володимир Зеленський».