Як і треба було чекати, після виходу фільму «Офшор 95» на мережі вилізли «позитивні блогери» аби виправдати «найвпливовішого лідера світу». Було помітно, офшорна історія розказана людьми яких точно не запідозриш у симпатіях до Порошенка, та ще й з опорою на документи "Pandora Papers", ОПУ сильно спантеличила. Настільки, що Сергій Лещенко, який ще нещодавно заявляв, «якщо ти маєш офшор – ти барига, а не політик», раптом відкрив собі і нам, що мати офшор в українських умовах – нормально. 
 
Недалеко від Лещенка пролягли аргументи радника Єрмака, Михайла Подоляка, мовляв – ідеться про офшори які були у Зеленського у 2012 р., а тоді це була форма захисту бізнесу від чиновників Януковича. Навіщо було захищатися Зеленському, який успішно виступав перед Януковичем на корпоративах (в т ч у лазні) незрозуміло, але нехай. Нарешті, журналісти Роман Скрипін та Сергій Іванов заявили, що вони взагалі не бачать проблем. Мовляв, офшори були до президентства Зеленського – то які питання? І взагалі, от Порошенко теж використовував офшори! 
 
Давайте по-порядку. По-перше, чи вважаю я нормальним використання офшорів? Відповідь – так. Банально тому, що їхнє використання не заборонене, а все що не заборонено – дозволено. На відміну від Лещенка я писав це 5 років тому і пишу зараз. Без змін. 
 
По-друге, давайте пригадаємо, про які офшори Порошенка ідеться? Що то було? Це була фірма створена в ході передачі активів Порошенка у сліпий траст, після того як «Рошен» не вдалося продати. Що все було саме так, і що саме вони порадили Порошенко передати компанію в сліпий траст, в інтерв'ю УП підтвердив керуючий директор банківського дому Rothschild Джованні Сальветті. Лежало в тому офшорі… 3000 долларів. У мільйонера. Не смішно? 
 
А Зеленський? А він просто передав свою долю в офшорці-власнику студії «Квартал 95» своєму першому помічникові Сергію Шефіру. Просто уявіть, що Порошенко замість сліпого трасту віддав би акції Рошену своєму помічнику Юрію Онищенко – ви уявляєте який лемент стояв би від Сяну до Дону? Ба-більше. Порошенко отримував доходи з роботи своєї компанії легально – як акціонер. А Зеленський вже кілька років отримує роялті, від продажів серіалів «Кварталу» на напівдержавний канал держави-агресора (СТС) на взагалі незрозумілих підставах. Фактично Шефір йому просто дарує певну суму. За законами такі «дарунки» мають цілком конкретну назву – хабар. 
 
Я вже не згадую, що Порошенко Ліпецьку фабрику купив задовго до війни, але під час війни її просто зупинив, після чого виробництво було пограбоване аборигенами. Студія «Квартал 95» продавати серіали державі-агресору почала під час президентства Зеленського і продає їх нині. Ще й роялті платить президенту. Під час війни. 
 
А от далі починається те, про що не кортить згадувати захисникам Зеленського, які стверджують, мовляв, офшори були до президентства і це вчорашній день. Розслідування «Слідство.Інфо» підтвердило розслідування каналу «Прямий», що офшори Зеленського брали участь у виведенні коштів рефінансування США з банку «Приват». А це означає, що Зеленський замішаний в злочині по якому проти Коломойського веде розслідування ФБР США. 
 
Їм не кортить пригадувати, що одним з розпорядників офшорів Зеленського названий Іван Баканов, взагалі-то – голова СБУ. А це вже чистий кримінал, голова СБУ не має права займатися бізнесом. 
 
І нарешті, головне. По факту, перший помічник президента Зеленського і утримувач його основних бізнесів, є бізнес-партнером Ігоря Коломойського. А це вже прямий конфлікт інтересів. І ще. Депутат Лерос раніше опублікував відео-записи розповідей бізнес-партнера Шефіра та Баканова Геннадія Лазутіна, з яких очевидно, офшорні схеми живі і працюють ще й досі. Категорично на шкоду державі Україна. 
 
Відчуваєте різницю між офшорами Порошенка і офшорами Зеленського? Право ваше. А виборці – відчувають. І саме цього бояться в ОПУ.