Пишу зразу, я не знаю чи справді винні у вбивстві Павла Шеремета волонтери Юлія Кузьменко («Лиса") і Інна Грищенко («Пума") та музикант і ветеран Андрій Антоненко («Riffmaster"). Можливо слідство має якісь докази, більш вагомі ніж наведені на брифінгу. Бо навіть мені, не-юристу очевидно, те що наведено – це не докази, це привід для роздуму. При чому для роздуму не тільки для суддів, але й для всіх дотичних до участі у війні і до волонтерського руху. Не зрозуміло? Тоді по-порядку.

Перше. Ледь не єдиним серйозним доказом який я почув, були висновки експертизи, що особи які підкладали щось під машину Шеремета (не факт що міну) це волонтер Кузьменко і музикант Riffmaster. Але. Хотілося б більше дізнатися про ту експертизу. Бо якщо раптом там говориться щось типу "з усіх наданих осіб найбільше на зазначену особу схожий…" — це не висновок експертизи, це як кажуть слідаки "женітьба" Кузьменко і Антоненка на вбивстві Шеремета, тобто штучне залучення.

Друге. Слідство наводить що Кузьменко і Грищенко під час війни придбали кілька будинків і машин. Я навіть припускаю, що це – правда. І згоден, з морального погляду це огидно, тому я з гордістю кажу – під час війни я собі машин, квартир, землі та будинків не нажив, на відміну від деяких відомих антикорупціонерів та волонтерів. І у всій "АрміїСОС" я не знаю таких – інакше там не був би. Але про випадки такі я знаю дуже гарно – з прикладами. Якщо за це можна судити (як за шахрайство) – нехай судять. Але ідеться не про це – ідеться про вбивство.

Нарешті третє і найбільш смішне. Наведені копами телефонні розмови. Знаєте де можна було записати кілометри таких розмов? Відповідь – на більшості волонтерських фондів. Уявіть, люди турбуються коли їхнього товариша викликали на допит. Прикиньте, серед осіб що побули на фронті буває схильність до самогубства. І так, у людини дотичної до волонтерства або добробатів може вдома виявитися повний комплект саперних приладів. Хто знайомий з волонтерською діяльністю – збагне. І так – в тому середовищі просто до чорта розмов про повалення політичного ладу. Знали б ви скільки я чув там планів замаху на Порошенка та на Авакова!.. Лихо в тому, що самі по собі розмови – не доказ. Садять не за слова, садять за справи.

Я ще раз повторюю – я сильно сподіваюся, що слідство має докази більш міцні ніж наведені. Бо якщо воно їх не має, все це аж надто схоже на класичну масштабну провокацію проти тих, хто наразі найбільше опирається намірам президента Зеленського "просто перестати стріляти" — проти ветеранів, волонтерів та дотичної до них патріотичної спільноти. І якщо це правда – діючі особи підібрані не випадково.

Riffmaster – відомий музикант і виконавець, автор пісні "Тихо прийшов – тихо пішов", яка стала не просто символом ССО, а практично гімном ветеранів. Юлія Кізьменко і Інна Грищенко – відомі волонтери. Інна Грищенко до того ж пов'язана з Леонідом Остальцевим, засновником мережі піццерій "Ветерано", які теж давно стали брендом (і в них нещодавно відбувся обшук). Всі вони тепер замарані звинуваченням у вбивстві, причому у вбивстві відомому і резонансному. Я лише процитую екс-заступника голови АП часів Яноковича Андрія Портнова: "Уважаемый Владимир Александрович, после сегодняшнего раскрытия убийства Павла Шеремета, мы искренне надеемся, что в феврале, в годовщину Революции, Вы уже не пойдете на Майдан, апеллировать к его так называемым героям. Всё сильно изменилось. Пусть они останутся в истории, как символ массовых беспорядков, убийств, жажды власти и корыстных преступлений". Гадаю очевидно, ватна публіка після брифінгу МВС б'ється в екстазі.

Правий був журналіст який зауважив що фігура Павла Шеремета – не та, яка могла дестабілізувати суспільство. Цього й не сталося, зрештою. На брифінгу не назвали мотиви вбивства. Не названі замовники. Я сильно сподіваюся, що все буде названо. Бо інакше стане очевидно. Ніякий це не кримінал. Це – звичайна брудна політика.

5df2840fddb51.jpg