А от зараз я буду лаятися і лаятися брутально. Бо слова в мене завершуються вщент. До мене тиждень лазять різноманітні «небайдужі громадяни» аби розповісти як клятий Порошенко «обіркав… з Путіним… трубу Медведчуку…».

Тепер відмотаємо назад. Коли наш найвпливовіший політик в світі укладав з Москвою перемир'я, одним з його пунктів було відведення з передової снайперів і протиснайперських комплексів та груп. Результати не забарилися. «Я хочу підкреслити: більшість смертей українських воїнів останнім часом сталися саме від рук снайперів. Це смерті не від випадкових осколків або кимось забутих мін, це результат свідомого виконання наказів на знищення». Знаєте хто це сказав? Це голова Офісу президента Андрій Єрмак. Якщо вже такі люди визнають, що на передку нема життя від вогню снайперів, то…

Нічого дивного. З відходом наших протиснайперських груп, снайпери Москви і терористів по сірій зоні почали гуляти мов по проспекту. Якщо раніше їх викривали на підході і висували групу снайперів на знешкодження, тепер снайперам Москви и терористам ніщо не заважає підходити до наших позицій упритул… Про результати говорить навіть Єрмак.

Але язиком плескати, як відомо – не мішки тягати. Відвівши протиснайперські групи з передової, генштаб імені невоювавшего Корнієнко і особисто генерал Хомчак-Іловайський аби захистити українських солдат від вогню снайперів зробили величезне ні хрена. Проти снайперських гвинтівок терористів українці мусять відповідати вогнем АКС-ів та «покемонів». З гармати по горобцях – ефекту більше.

І от п'ятий президент України і лідер партії «ЄвроСолідарність» Петро Порошенко береться робити те, що робити взагалі-то мусить держава. Він на свої кровні закуповує і привозить на фронт електронний комплект спостереження, який дозволяє спостерігати за передовою з широкого екрану на широкому фронті. Тобто, у будь-який момент дозволяє побачити рух, зайві предмети і «гостей». Комплект покриває позиції зразу батальйону. По камері ставлять на ділянці кожного взводу, зв'язують в єдину мережу, і «картинку» можна бачити на ротних опорних пунктах і в штабі батальйону.

60af6dab10f9d.jpg

Нормально так? Ні, це не порушення умов перемир'я. Це посилення можливостей бійців спостерігати за переднім краєм. Електроніка робитиме те, що досі робили бійці з біноклями та раціями – побачив щось і ревеш в радєйку, на радість всім хто слухає. Тепер – буде не так.

60af6de6b93a2.jpg


І знаєте що? Ну от не Порошенко це мусить робити. Так само як не Порошенко мусив закуповувати костюми біозахзисту, апарати ШВЛ, кисневі концентратори, будувати житло постраждалим від повені. Це все – прямий обов'язок держави. І коли Порошенко був президентом, електронні системи брали на озброєння і використовували. Сам бачив. А нині…

Окреме моє вітання – ЗЕботві, яка обов'язково приповзе аби смердіти «накрався – тепер шматки кидає». Не бачу аби шматки кидали Єрмак, з його братцем. Не бачу допомоги фронту від Баканова, і його бізнес-кореша Лазутіна, що крутять свої оборудки через відділ К СБУ. Не бачу допомоги від самого Зеленського – мільйонера, на секундочку. І смердючих рил ЗЕктантів я не побачив би, якби Порошенко ці гроші витратив на себе, а не допомогу фронту. Бо життя не просте – воно ще простіше. Хтось наймає атаки ботів аби повалити сторінки противників на соцмережах, башляє Бігусам аби розносили побрехеньки, та кидає копійки ЗЕботві аби смерділа про «Порошенко обікрав».

А Порошенко в той час рятує життя українців хворих на КОВІД. І українських солдат.

Агов, генштаб! Так теж можна!