Я чесно більше доби взагалі ніяк не коментував заяву керівника ГУРМО генерала Кирила Буданова про намір Росії напасти на Україну наприкінці січня.  Заява його в мене від самого початку викликала чимало питань. Проте коли маєш справу з Росією буває всяке, тому я вирішив подивитися якою буде реакція влади на заяву головного розвідника. Нині, коли реакції 0 (нуль) я таки висловлю свої сумніви. 
 
Панове, скажіть, якого милого керівник військової розвідки розповідає про плани російського керівництва нам? Я не питаю звідки Буданов знає про наміри Москви за 2,5 місяці до їхнього здійснення – нехай. Уявимо, що Росія має якийсь свій «план Барбаросса» і що план цей вже лежить на столі в Буданова. Що він мусить робити? 
 
Він мусить довести цей план до керівництва Генштабу (він керує військами), до командування ЗСУ та до керівництва країни. Бо війна це така штука, що потребує зусиль всієї країни – і армії, і економіки. Звертатися до нації з новиною про загрозу війни мусить всенародно обраний голова держави – президент України. І звернення це мусить містити перелік заходів до яких держава вдаватиметься негайно з метою дати зрозуміти Москві – ми знаємо, ми готуємося, ваше вторгнення вам коштуватиме дуже дорого. Діяти треба так, як діяв… президент Порошенко після захоплення українських кораблів у Керченській протоці. Бачимо ми щось подібне? Відповідь – ні. Президент Зеленський, командувач ЗСУ та РНБО заяву Буданова не коментують ніяк. 
 
Єдиний випадок за якого керівник військової розвідки звертається до нації безпосередньо, це у разі якщо він довів інформацію до Генштабу, командування ЗСУ та керівництва країни – а ті її хором проігнорували. А це нереально. Що генерали Залужний і Шаптала проігнорували таку інформацію я не повірю, бо не повірю ніколи. Отже… 
 
Дещо цікаво виглядає сам план російського наступу, озвучений Будановим. Москва ніби збирається напасти наприкінці січня – початку лютого… Тобто вона збирається всю операцію провернути за 2 місяці? Я нагадаю, що в Україні буває весна. А весна це такий період, коли скресає крига, а ґрунтові дороги і поля перетворюються на суцільну багнюку. Як потерпав в українській багнюці непереможний німецький вермахт – існують гори літератури. Вже повірте, ми недалеко пішли і від тих тактичних прийомів і від тих умов. Здавалося б, починай операцію з першими заморозками (тобто наприкінці листопада) і у тебе маса часу. Але Москва чомусь вирішила наступати наприкінці січня. Часом не тому, що Україна тоді мусить залишитися без опалення, газу, вугілля та грошей, через феєрично підготовку до зими команди ЗЕ? 
 
Якщо така загроза реальна – керівництво країни вже зараз мусить почати підготовку і благати допомоги від союзників з блоку НАТО, країною-аспірантом якого є Україна. 
 
Бачимо ми все це? Аж ніяк. Через це напрошується вкрай неприємний висновок. Причина заяви Буданова – не російська загроза. Свою заяву Буданов зробив на прохання Офісу президента, з подвійною метою. Перша – перебити в суспільстві скандал з «вагнерівцями», друга – збити в суспільстві протестні настрої. Як там казали виборці Зеленського, коли про російську загрозу говорив президент Порошенко? «Нє раскачівайтє плот – а то Путін нападьот»? 
 
Я дуже хочу аби мій оцей висновок виявився хибним. Тому я все ще чекаю окремого засідання РНБО, звернення президента Зеленського до нації, змін у парламенті до бюджету країни, та звернення до країн-союзників. І ще я чекаю від президента зустрічі з керівництвом парламентських фракцій та об'єднання зусиль для оборони країни. Наприклад – прохання до Петра Порошенка задіяти його зв'язки на Заході для допомоги країни. Бо наразі я бачу лише переслідування опозиції, в т ч ветеранів російсько-української війни.